Vatandaşa elektrik faturası şoku!

TOKAT'ın Sulusaray ilçesinde 48 yaşındaki Ömer Hasgül, eşi ile birlikte oturduğu eve gelen 1 Milyon 731 bin 575 lira ile gelen elektrik faturasını görünce şoke oldu. CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ali Demirçalı'nın yaptığı açıklamayla, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 1 milyon 140 bin 567 liralık elektrik faturası gündeme gelmişti.

cumhuriyet.com.tr
19 Şubat 2015 Perşembe, 16:59


Sulusaray İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde mobilya üzerine satış yapan evli ve 3 çocuk babası Ömer Hasgül, işyerinin üzerinde eşi ile birlikte oturduğu eve gelen elektrik faturasını görünce şaşırdı. 3 katlı apartmanın 2'nci katında yaşayan Ömer Hasgül'ün oturduğu apartmana gelen Çamlıbel Elektrik Perakende Anonim şirketi (ÇEDAŞ) görevlileri geçen Pazartesi günü sayacı okudu. Görevliler Ömer Hasgül'e 1 milyon 731 bin 575 TL'lik fatura çıkardı. Hasgül'ün, telefonla aradığı ÇEDAŞ yetkilileri faturanın tekrar inceleneceğini söyledi.

Ömer Hasgül, eşi ile birlikte oturduğu eve bu ay gelen 1 milyon 731 bin 575 TL'lik fatura için 5 kez gittiği halde çözüm getirilmediğini savundu. Hasgül, "Bunun yanlışlıkla mı, kasıtlı mı yazıldığını bilmiyorum. Bunun bir an önce düzeltilmesini istiyorum. Daha önce evime 55- 60 TL fatura geliyordu. Bunu görünce şaka zannettim, ama bu bir gerçek. Görevli arkadaşları aradım 'Yardımcı olacağız' dediler, ama henüz birşey yapılmadı. Ben servetimi satsam bu faturayı ödeyemem. Bu bina benim, onu satsam yine ödeyemem bu parayı" dedi.

Faturanın son ödeme tarihinin 6 Mart olduğu belirtilirken, ÇEDAŞ yetkilileri ise sorunun fatura kesen cihazdan kaynaklanmış olabileceğini belirterek, konunun incelendiğini. sayacın tekrar kontrol edileceğini bildirdi.