Kapat
A+ A-

Elektrik kesintisine bakanlık önünde protesto

Ankara'da Halkevleri üyesi bir grup, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde, oyuncak kedi, kontrol kalemi ve prizle protesto etti.
DHA
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2015 Salı, 15:20

[Haber görseli]

Halkevleri üyesi bir grup kesintisini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde bir araya geldi. Oyuncak kedi, üçlü priz, kontrol kalemi ile bakanlık önüne gelen grup üyeleri, 'Kedidir, kedi. Gel pisipisi', 'Trafolar açılsın kedilere özgürlük', dövizleri taşıdı. Bakanlık girişine yönelen eylemciler ile güvenlik tedbiri alan sivil polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Grup adına açıklama yapan Hadi İskit, "Geçtiğimiz yerel seçimlerde meydana gelen elektrik kesintisini trafoya giren kedilerin üzerine atmaya çalışan Enerji Bakanı, artık bütün ülkedeki elektrik kesini de herhalde tamamen bakanlığı kedilerin işgal etmesine bağlayacak diye düşünüyoruz." dedi. Halkevleri üyeleri 'Gün gelecek devran dönecek, Saray'ında ampüller tek tek sönecek' şeklinde slogan atarak, elektrik kesintisi için yazdıkları şarkıyı söyledi. Yapılan açıklamanın ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'la görüşmek isteyen ve bakanlığa yönelen grubun önü çevik kuvvet ekipleri tarafından kesildi. Bir süre barikat önünde bekleyen grup, yanlarında getirdiği oyuncak kediyi bakanlık önüne bırakarak, bakanlık önünden ayrıldı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Taner Yıldız

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler