IŞİD’e İHA götürürken yakalandılar

Gaziantep'te IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gitmek istediği belirlenen biri Türk 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin aracında ele geçirilen malzemeler arasında insansız hava aracı da var.
AA
Yayınlanma tarihi: 18 Ağustos 2015 Salı, 12:01

[Haber görseli]Polis ekipleri, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katılmak üzere Suriye'deki çatışma bölgelerine gitmek isteyenlere yönelik operasyon düzenledi. Bu kapsamda durdurulan bir araçtaki 1’i Türk 4 kişi gözaltına alındı.

Araçta yapılan aramada bavul ve kolilerde bir insansız hava aracı ve aparatları, uzun namlulu silahlara monte edilebilen 2'si gece görüş özellikli 5 dürbün, 352 kalaşnikof şarjörü, 45 milimetre çapında 50 mermi, haki renkli 18 kamuflaj takımı, 7 kamuflaj kaban ve 5 kamuflaj pantolon, 1 fotoğraf makinesi, 2 aksiyon kamera, 3 kamuflaj desenli hücum yeleği, bir siyah renkli kütüklük, 2 kamuflaj desenli dizlik, 2 siyah ve kamuflaj renkli küçük el çantası, 1 teçhizat kemeri, su matarası, ilkyardım çantası, bele takılan 3'ü korseli, 4'ü çiftli, 2'si tekli 9 şarjörlük, silah bakım seti, 6 bot, 3 poligon atış kulaklığı, 6 kamuflaj desenli tişört ve tankçı eldiveni ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen 4 zanlı tutuklandı.

A+ A-