İstanbul Üniversitesi öğrencileri yönetimi protesto etti

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri, üniversitedeki afiş yasağı ve polisin öğrencilere müdahale etmesi konularıyla ilgili bir forum düzenledi. Üniversitenin merkez kampüsündeki Havuzlubahçe'de bir araya gelen öğrenciler, üniversite yönetimine tepki göstererek protesto etti.
CHA
Yayınlanma tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe, 17:53

Son dönemde polisin İstanbul Üniversitesi'ndeki basın açıklamalarına ve yürüyüşlere müdahalesi, okul yönetiminin afiş asılmasına izin vermemesi gibi konular öğrenciler tarafından protesto edildi. 'Üniversitede polisin ne işi var' isimli foruma farklı fakültelerden çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrenciler, üniversite yönetiminin uygulamalarına tepki gösterdi. Forumda konuşan öğrencilere sendika temsilcileri ve akademisyenler de destek verdi. Forumda yapılan konuşmalarda afiş yasağına tepki gösterilerek afiş asılmaya devam edileceği belirtildi. Öğrenciler, polisin müdahalelerine de tepki gösterdi.

Forumda son dönemde meydana gelen ve ülke çapında büyük tepki gören Ankara'daki saldırı, doğu bölgelerinde yaşanan olaylarda sivillerin zarar görmesi gibi konulara da tepki gösterildi.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ