Mali'de kurtulan THY personelinden tek cümlelik açıklama

Dünya Mali'deki rehine eylemine kilitlendi. Rehineler arasında THY personelleri de bulunuyordu. Serbest bırakılan THY personellerinden Şerife Kabacık, olayın şokuyla yorum yapamadı. Kurtulan isimlerden Lütfiye Deniz Kıvrak ise "Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık" dedi.
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma, 13:31Mali'nin başkenti Bamako'da silahlı kişiler bir otelde 170 kişiyi rehin aldı. Rehineler arasında 7 Türk Hava Yolları personeli de bulunuyordu. Rehin tutulan THY personellerinden 5'i kurtuldu.

Kurtulanlar arasında yer alan Şerife Kabacık, CNN Türk'e tek cümlelik bir açıklama yaptı. Olayın şokunu atlatamadığı belirtilen THY personeli, "Durumumuz iyi" dedi.

"OPERASYONLA KURTULDUK"

Kurtarılanlardan kabin memuru Lütfiye Deniz Kıvrak da Habertürk'e bağlandı ve “Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık” diye konuştu..

Habertürk TV’nin telefonla ulaştığı Kıvrak, telefonunun şarjının çok az olduğunu belirterek, kısa bilgiler verdi ve “İki arkadaşımız içerde, umarım onlar da kurtarılacak” diye konuştu.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ