Bağcılar'da yangın paniği: 4. kattan minibüsün üzerine atladı

Bağcılar’da Suriyeli sığınmacıların kaldığı 5 katlı binada yangın çıktı. Yaşanan panikte bir kişi 4. kattan park halindeki bir minibüsün üzerine atlayarak olay yerinden uzaklaştı.
CHA / DHA
Yayınlanma tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba, 09:18

Bağcılar'da yaklaşık 150 Suriyelinin 2 katını pansiyon olarak kullandığı iş merkezinde yangın çıktı. Dumanların çıktığını gören 1 kişi ise panikleyerek 4. kattan atladı. Minibüsün üzerine düşen şahıs kayıplara karışırken, minibüsün camı kırıldı.

Şahıs olay yerinden uzaklaşırken, ön camı kırılan minibüste maddi hasar meydana geldi.Yangın saat 02.00 sıralarında Velioğlu Caddesi 54 numarada bulunan 6 katlı iş merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 5 ve 6. katında Suriyeli sığınmacıların kaldığı Kahveci İş Merkezi'nin girişinde bulunan elektrik panosunda yangın çıktı. Çıkan yangında binayı yoğun duman sardı.Yoğun duman nedeniyle uykularından uyanan Suriyeliler panik yaşadı. Binanın 4. katından bir kişi panikle park halindeki minibüsün üzerine atladı.

Olay yerine polis, itfaiye ve ambulans sevk edildi. İtfaiyenin müdahalesi ile yangın söndürüldü. soğutma çalışmalarının ardından binada kalan Suriyeliler tahliye edildi. Dumandan etkilenen şahıslara olay yerindeki ambulansta oksijen verildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

A+ A-