Kılıçdaroğlu: Dehşete kapıldım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam sızdırılan Recep Tayyip Erdoğan - Sadullah Ergin ses kaydı için ilk açıklamasını yaptı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 4 Mart 2014 Salı, 11:29

[Haber görseli]CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili, "Emin olun dehşete kapıldım" ifadesini kullanırken, "Diktatörler, yalancıdır, gerçekleri söylemezler, belli kişileri düşman görürler ve onları mahkum ettirmek için özel çaba harcarlar. Bu kaset onun somut bir örneğidir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Edirne'de konakladığı otelden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP lideri, Başbakan Erdoğan ile Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e ait olduğu iddia edilen ses kaydının sorulması üzerine, "İzleme fırsatı buldum. Emin olun dehşete kapıldım. Nasıl olur da bir ülkenin başbakanı, bir işadamını mahkum ettirmek için özel çaba harcar. Bu açıkça bizde demokrasinin olmadığını gösterir. Daha önce kendisi itiraf etmişti zaten; 'Yasama ve yargı benim için ayak bağıdır' demişti. Öyle anlaşılıyor ki kendi diktasını egemen kılmak için her alana müdahale ediyor. İnsanları mahkum ettirmek için özel çaba harcıyor" dedi.

İŞTE O SES KAYDI
[Haber görseli]


"ŞİMDİ YARGIYA MÜDAHALELERİ DE AYYUKA ÇIKTI"

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Daha üzücü olanı, direnmesi gereken bir Adalet Bakanı'nın, 'Emredersiniz' diye bir tavır takınmış olmasıdır. Bu da şimdi Hatay'da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Milletin yüzüne nasıl bakacaklar, merak ediyorum. Hırsızlıkları ayyuka çıktı, yolsuzlukları ayyuka çıktı. Şimdi yargıya müdahaleleri de ayyuka çıktı. Bu adam halen meydan meydan dolaşacak, 'Bana oy verin' diyecek. Senin hırsızlığına bu millet niye oy versin? Mahkemelere müdahale ediyorsun, millet sana niye oy versin? Sen düne kadar, 'Adalet, adalet, adalet' diye bağırıyordun. Nasıl olur, adalete doğrudan müdahale edersin. Artık bütün dünya Türkiye'de bir dikta rejiminin olduğunu görüyor. Diktatörler, yalancıdır, gerçekleri söylemezler, belli kişileri düşman görürler ve onları mahkum ettirmek için özel çaba harcarlar. Bu kaset onun somut bir örneğidir."

Kılıçdaroğlu o ses kaydı için konuştu - VİDEO

A+ A-