Düğünde katledilenlerin cenazelerine tekbirle saldırdılar

Gaziantep'te düğüne yapılan ve çoğu çocuk bir çok insanın katledildği IŞİD'in canlı bomba saldırısında ölenlerin cenaze törenine bir grup, tekbir getirerek saldırdı. Cenazelere saldıranların kafalarındaki belediyeye ait şapkaların olması dikkat çekti.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2016 Pazartesi, 18:50

Gaziantep katliamında ağır yaralanan ve bugün yaşamını yitiren 13 yaşındaki Kumru İlter ile Ahmet Toraman'ın cenazesinin defnedilmesine bir grup engel olmaya çalıştı. Cenazeler mezarlığın camisinden alınmak istenirken ellerinde Türk bayraklarıyla gelen bir grup, aileye engel oldu. "Asker cenazesi var" denilerek cenazelerin getirilmesi geciktirildi.

Bunun üzerine HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Valilik ile görüştü ve asker cenazesinin olmadığını öğrendi. Bunun üzerine aile bireyleri ve halk cenazeleri almak isterken, grup tekbir sesleriyle cenazeye katılanlara saldırdı.

Tekbir getiren grup ile cenaze sahiplerinin arasına jandarma girdi. Cenazeye katılanların taşlarla kovalaması üzerine tekbir getiren grup kaçtı. Ardından cenaze törenine gelen milletvekilleri, Jandarma ile görüştü. Askerler, "Herhangi bir slogan atarsanız müdahale ederiz" dedi. layların yatışmasının ardından Kumru İlter ve Ahmet Toraman'ın cenazeleri Yeşilkent Mezarlığı'na defnedildi.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mahmut Toğrul