A+ A-

Erzincan'da 'Semih Terzi' krizi

Darbe girişimi sırasında Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi’nin cenazesi memleketi Erzincan'da kriz çıkardı.
Yayınlanma tarihi: 6 Ekim 2016 Perşembe, 10:38

[Haber görseli]

Darbe girişimi sırasında ilk çatışmayı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda (ÖKK) başlatan ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi’nin cenazesinin memleketi olan Erzincan’a götürüldüğü ve burada kriz yaşandığı da ortaya çıktı.

Erzincan Belediyesi, “hain” olduğu gerekçesiyle, cenazeye mezarlıkta yer vermedi. Bunun üzerine Terzi’nin ailesi ve yakınları cenazesini kendi bahçelerine gömdü. Terzi’nin iki çocuğu da, darbecilerin mal varlıklarına el konulması uygulamasına karşı mirastan kendi paylarına düşen bölümlerin korunması için yargıya başvurdu.

‘Halisdemir’e dava yok’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter şehit edilen Ömer Halisdemir’in ailesine Semih Terzi’nin ailesi tarafından dava açıldığı iddiasını yalanlayarak “Ömer Halisdemir’in mirasçı eşi/çocuklarının, ‘çocuk mallarının korunması’ için Aile Mahkemesine açılmış bir davadır” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bekir Bozdağ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler