FETÖ soruşturmasında 'Mahrem abiler' operasyonu

Konya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, daha önce gözaltına alınan ve itirafçı olan pilotların verdiği ifadeler doğrultusunda Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan sorumlu olduğu iddia edilen 'Mahrem Abiler'e yönelik operasyon başlatıldı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 20 Aralık 2016 Salı, 09:43

[Haber görseli]

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimi ardından FETÖ/PDY soruşturması başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Konya'da bulunan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na bugüne kadar çok sayıda operasyon düzenlendi. Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan ve itirafçı olan askeri personelin verdiği ifadeler ve polisin yaptığı çalışmalar doğrultusunda örgütün Hava Kuvvetleri personeli’nden sorumlu olduğu iddia edilen 'Mahrem Abiler’' tespit edildi. Yapılan tespitin ardından Cumhuriyet Savcılığı tarafından 120 kişi hakkında 'Anayasayı ihlal, yasama organını engellemeye teşebbüs, hükümete karşı isyan ve silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından yakalama kararı çıkartıldı.

Konya merkezli 30 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda Hava Kuvvetleri’'nin Mahrem Abi’leri olduğu iddia edilen kişiler göz altına alınmaya başlandı. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.
A+ A-