Phaselis Antik Kenti'ni bakanlık betonlaştırdı!

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Phaselis Antik Kenti yapılaşmaya açıldı. Phaselis’e Dokunma Platformu sözcüsü Erdal Elginöz, “Alacasu (Cennet) ve Bostanlık koylarında gerçekleştirilen inşaat çalışmalarında, doğal doku ve tarihi çevrenin ciddi ölçüde tahrip edildiği açıkça görülmektedir” dedi.

Yayınlanma: 09.03.2023 - 04:00
Phaselis Antik Kenti'ni bakanlık betonlaştırdı!
Abone Ol google-news

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova Mahallesi sınırlarında bulunan Phaselis Antik Kenti sınırları içerisinde yer alan ve 1. derece arkeolojik sit alanı olarak koruma altında bulunan iki ayrı koy, bakanlığın projesi ile geçtiğimiz aylarda yapılaşmaya açıldı.

İhalesini eski Bakan Zeki Ergezen’in ailesinin aldığı, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova Mahallesi sınırlarında bulunan Phaselis Antik Kenti’ndeki, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan “halk plajı ve günübirlik tesis” projesine tepkiler sürüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü önünde bir araya gelen Phaselis’e Dokunma Hareketi adına basın açıklamasını okuyan Erdal Elginöz, “Alacasu (Cennet) ve Bostanlık koylarında gerçekleştirilen inşaat çalışmalarında, doğal doku ve tarihi çevrenin ciddi ölçüde tahrip edildiği açıkça görülmektedir” dedi. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler