İlk kez ev alacaklar dikkat! Düşük faizli konut kredisinin aylık taksit ödemesi ne kadar olacak? Bankalar ne kadar kredi verecek?

İlk evini almayı düşünenlere yönelik yürütülen çalışma kapsamında, düşük faizli olarak verilecek yeni kredi için düşünülen vade ve faiz oranı belli oldu. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma: 24.10.2023 - 10:08
İlk kez ev alacaklar dikkat! Düşük faizli konut kredisinin aylık taksit ödemesi ne kadar olacak? Bankalar ne kadar kredi verecek?
Abone Ol google-news

Orta vadeli program kapsamında düşük faizli konut kredi için harekete geçildi. Ayrıntılar da netleşmeye başladı. İlk kez konuk sahibi olacaklar için 15 yıl vade ve yüzde 1.20 de faiz oranı bekleniyor. 2 buçuk milyon TL tutarındaki bir evin aylık taksit tutarının ise 34 bin TL civarında olması bekleniyor.

Söz konusu konut kampanyasından yararlanabilmek isteyenler için; evin alınacağı şehirde son 1 yıl içerisinde konut satmamış olmak, hisseli bir konuta sahip olunsa da hisse oranının yüzde 50'den fazla olmaması gibi şartlar bulunuyor.

BANKALAR NE KADAR KREDİ VERECEK?

5 milyon TL'ye kadar ekspertiz raporu olan bir konut içinse kredi miktarının en az yüzde 80 seviyelerine çıkartılması gündemde. Gayrimenkul uzmanı Ömer Sabri Yoldaş, Show Haber'e yaptığı açıklamada "Fiyatların daha da oturacağı bir döneme giriyoruz. Ancak bu da geçici bir süre olacaktır" diye konuştu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler