13 katlı binada korkutan yangın

Kayseri'de 13 katlı bir binanın çatısında çıkan yangın korkuttu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 1,5 saatte kontrol altına alınıp söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

17 Mayıs 2016 Salı, 12:22
Abone Ol google-news

Merkez Melikgazi ilçesi Gültepe Mahallesi Köşk Caddesi üzerindeki Örten Siteleri D Blok'un çatısından saat 09.30 sıralarında dumanlar yükselmeye başladı. İhbar üzerine olay yerine polis, 112 acil ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis, dubalarla caddeyi trafiğe kapattı, şerit çekerek çevre güvenliğini sağladı ve binada bulunan 56 daireyi tahliye etti. İtfaiye ekipleri de merdivenle çatı katına ulaşarak yangına müdahale etti.

Zaman zaman artan alevler karşısında itfaiye ekipleri binanın arka tarafına getirdikleri merdivenli araçla da yangını kontrol altına almaya çalıştı. Ekiplerin yaklaşık 1.5 saat süren çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Bina sakinleri ölen ya da yaralananın olmadığı yangının, iki gündür kentte etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle zarar gören çatının onarımı sırasında pürmüzden sıçrayan kıvılcımlar nedeniyle çıkmış olabileceğini belirtti. Çevredekiler, söndürme çalışmalarını endişe ve korku içinde izledi.