"AK Parti o travmayı henüz atlatabilmiş değil"

Eski AKP milletvekili Mehmet Ocaktan, "Yerel seçimlerden bu yana geçen sürede İstanbul halkı da yaşayarak gördü ki AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil. Bu yüzden de yıllarca savunduğu kendi değerlerini bile yok sayarak her gün yeni yanlışlar yapmaya devam ediyor" dedi.

27 Ocak 2021 Çarşamba, 08:42
Abone Ol google-news

Mehmet Ocaktan, belediyelerin borç yapılandırma ve kamuya olan diğer borçları için genel bütçe gelirlerinden aldıkları payların kesinti oranları yükseltilmesine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Ocaktan, “Belediyelere bedel ödetmenin faturası ağır olur” değerlendirmesini yaptı ve “AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil” görüşünü savundu.

Karar Gazetesi yazarı, Mehmet Ocaktan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle: 

"Dün böylesine demokratik bir Türkiye vadeden AK Parti, bugün yerel yönetimleri artık “paralel devlet” olarak ilan ediyor. Hiç temenni etmeyiz ama, eğer bu iktidar yarın yolun bir yerinde tıpkı tek parti CHP’sinde olduğu gibi AK Parti il başkanlarına valilik görevi de verirse doğrusu şaşırmamak gerekiyor.  Akıl karı değil ama, kim AK Parti’yi kendi ilkeleriyle ve milletle kavgalı bir noktaya getirdiyse ülkeye de, AK Parti’ye de kötülük ediyor demektir. 

Yerel seçimlerden bu yana geçen sürede İstanbul halkı da yaşayarak gördü ki AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil. Bu yüzden de yıllarca savunduğu kendi değerlerini bile yok sayarak her gün yeni yanlışlar yapmaya devam ediyor. Oysa 23 Haziran öncesinde de benzer bir politik yanlışlıkta ısrar etmiş ve kaybetmişti. AK Parti gibi tecrübeli bir partinin, şimdi aynı politikaları sürdürmesinin halk nezdinde bir karşılığının olmadığını görememesi doğrusu büyük bir talihsizlik... "