Atatürk Havalimanı'nda kar alarmı: THY 23 seferini iptal etti

İstanbul’da başlayacak ve ulaşımını olumsuz etkileyeceği beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Atatürk Havalimanı’nda seferlerin yüzde 15 azaltıldığını duyurdu. THY de iç ve dış hat olmak üzere toplam 23 seferini iptal etti.

28 Aralık 2016 Çarşamba, 17:33
Abone Ol google-news

DHMİ tarafından açıklanan bilgi notunda şöyle denildi: 

“29.12.2016 Perşembe öğleden sonra başlayıp, 31.12.2016 öğleden sonraya kadar kadar olumsuz meteorolojik şartlar beklenmektedir. Beklenen ağır meteorolojik şartlar ( kar yağışı, buzlanma ve kuvvetli rüzgar) sebebiyle Atatürk Havalimanı’nda seferler yüzde 15 oranında azaltılmıştır.”

İSTANBUL’DA başta olmak üzere tüm yurda etkisi altına alacak kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları, iç ve dış hat olmak üzere toplam 23 seferini iptal ettiğini duyurdu.

Türk Hava Yolları’nın kar yağışı nedeniyle iptal ettiği seferler şöyle; İç hatlarda, Konya, Kütahya, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Denizli, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Sivas, Erzurum, Trabzon. Dış Hatlarda ise  Erbil, Bakü, Tahran, Bükreş, Varna, Hamburg, Brüksel olmak üzere 23 seferini iptal etti.