Bakü'den peş peşe altın madalyalar

Karatecilerimiz Bakü 2015 Avrupa Oyunları’na iyi başladı. Tatamiye çıkan 5 sporcunun 4'ü madalya kazandı. Serap Özçelik ve Burak Uygur altın, Merve Çoban Gümüş, Erman Ertemur ise bronz madalyanın sahibi oldu.

13 Haziran 2015 Cumartesi, 20:18
Abone Ol google-news

Azerbaycan'ın Bakü şehrinden düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nda ilk altın madalyamız karateden geldi. 

Kadınlar 50 kiloda Serap Özçelik finalde, eleme grubunda yendiği Avusturyalı Bettina Plank'ı 1-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. 27 yaşındaki Özçelik, final maçı sonrası gözyaşlarına hakim olamadı.

Serap Özçelik, yarı finalde Ukraynalı rakibi Kateryna Kryva'yı hakem kararıyla yenerek adını finale yazdırmıştı.

Yarı finale gelene kadar A Grubu'nda yarışan Serap Özçelik, Hırvat Monika Berulec'i 3-0, Azerbaycanlı Nurana Aliyeva'yı 6-0, Avusturyalı Bettina Plank'ı 3-0 yendi. Milli sporcu, 6 puanla grubunu ilk sırada tamamlayarak yarı finale yükselmişti.

İKİNCİ ALTIN BURAK'TAN

Bakü 2015 Avrupa Oyunları'nda milli karatecimiz Burak Uygur, finelde Fransız rakibi Da Costa'yı hakem kararıyla yenerek altın madalya kazandı.

Altın madalya için kadınlar kumite eksi 61 kiloda mücadele eden Merve Çoban ise Fransız Lucie İgnace ile 1-1 berabere kalmasına rağmen hakem kararıyla gümüş madalyada kaldı.

Yarı finalde İtalyan Luigi Busa ile 4-4 berabere kaldıktan sonra hakem kararıyla final şansını yitiren Erman Eltemur ise üçüncülük maçında Alman Hoah Bitsch'i 5-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.