Bayrampaşa'da banka soygunu

Kocatepe Mahallesi'ndeki Mega Center Gıda ve Ticaret Merkezi içinde bulunan bir banka şubesi, silahlı ve maskeli 3 kişi tarafından soyuldu.

15 Aralık 2014 Pazartesi, 17:08
Abone Ol google-news

Güvenlik görevlisinin arkalarından ateş ederek durdurmak istediği soyguncular, kasada bulunan yaklaşık 30 bin TL'yi alarak kaçtı.
 
Bayrampaşa Kocatepe Mahallesi'nde, Mega Center Gıda ve Ticaret Merkezi içinde bulunan özel bir banka şubesine saat 15.00 sıralarında giren silahlı ve maskeli 3 kişi, çalışanları ve müşterileri silahla tehdit ederek etkisiz hale getirdi. Soyguncular, daha sonra kasada bulunan yaklaşık 30 bin TL'yi alarak dışarı çıktı. Burada kendilerini bekleyen beyaz renkli bir otomobile binen soyguncular hızla olay yerinden uzaklaştı. Bu sırada, bankanın güvenlik görevlisi soyguncuların arkasından ateş etti.  Açılan ateş sırasında, kurşunlardan biri bankaya para yatırmaya gelen Şehmus Ergül'ün bulunduğu otomobile isabet etti. Aracın içinde olan Ergül, olayı şans eseri yara almadan atlattı.
 
"HER ŞEY 10-15 SANİYEDE OLDU"

Şehmus Ergül, “Ağabeyimle bankaya para yatırmaya geldik. Ağabeyim bankaya girdi, ben de arabada arka koltukta oturuyordum. 5-10 saniye geçmemişti, insanlar kaçışıyordu. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, güvenlik çıkıp ateş etmeye başladı. Mermilerden bir tanesi bizim arabaya denk geldi. Ben kendimi yere attım. Beyaz bir pikap hızlıca gitti. 3 kişi gördüm, kar maskeliydiler. Her şey 10-15 saniyede oldu" diye konuştu. 
Soygun ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri, banka şubesinde ve kurşun isabet eden otomobilde inceleme yaptı. Soyguncuların arkasından ateş eden güvenlik görevlisinin de bilgisine başvuran ekipler, kaçan soyguncuların yakalanması için çalışma başlattı.