Beklenen film Vavien

Tiyatro sanatçıları Engin Günaydın ve Binnur Kaya'nın başrollerini paylaştığı, yılın iddialı yapımlarından "Vavien" 18 Aralık'ta seyircisiyle buluşuyor.

16 Kasım 2009 Pazartesi, 15:44
Abone Ol google-news

Yapımcılığını "İmaj"ın, yönetmenliğini Durul Taylan ve Yağmur Taylan'ın üstlendiği, oyuncu Engin Günaydın'ın filme uyarlanan ilk senaryosuna sahip "Vavien" yeni yıl öncesinde sinemaseverlere "merhaba" diyecek. Yapım şirketinden yapılan açıklamaya göre, filmin başrollerini Binnur Kaya, Engin Günaydın, İlker Aksum, Settar Tanrıöğen ve Serra Yılmaz paylaşıyor. Kasabalı bir ailenin yaşadığı olayları incelikli bir dille yansıtan "Vavien", yılın iddialı Türk filmleri arasında yer alıyor. Tüm oyuncuların üstün performans sergilediği film, mizahi ve dramatik unsurları başarılı bir şekilde bir araya getirerek, şaşırtıcı hikayesini son derece yalın bir dille anlatıyor. Merakla beklenen filmin konusu ise şöyle:


"Celal (Engin Günaydın), karısı ve çocuğuyla mutsuz bir aile hayatı sürmektedir. Abisi Cemal'le birlikte ortak oldukları elektrik dükkanında da işler pek parlak değildir. Birçok yere borçları vardır. Celal ve Cemal'in tek eğlencesi Samsun'da pavyona gitmektir. Pavyonda çalışan Sibel Ceylan'a olan aşkı Celal'in başına dert açacaktır. Celal'in karısı Sevilay (Binnur Kaya), 15 yıldır, Almanya'da yaşayan babasının gönderdiği paraları biriktirerek saklamaktadır. Celal'in bu sırrı bildiğinden habersizdir. Zaten mutsuz bir hayat sürmekte olan Celal, bu paranın kurtuluşu olduğunu düşünerek, bir plan yapar. Fakat Celal'i sürprizler beklemektedir."