Birinci Gökçe Özgül...

Kuşadası Belediyesi tarafından ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 6 yıl aranın ardından yeniden kanatlanan 22. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda birinciliği 25 yaşındaki Gökçe Özgül, “Sen Bana Canlı Lazımsın” isimli eseri ile kazandı.

08 Eylül 2019 Pazar, 23:29
Abone Ol google-news

Yarışma kapsamında gelenekselleşen Barış Manço Onur Ödülü, bu yıl ünlü yorumcu ve şarkıcı Alpay’a verildi. Alpay, ödülünü yarışmanın organizatörü Ali Rıza Türker’den aldı.

Onur ödülü Ali Rıza Türker’e
6 yıl aradan sonra düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışması’nın onur ödülüne, yarışmanın aynı zamanda organizatörü olan Ali Rıza Türker layık görüldü. Büyük finalde, Jüri 10 eser arasından birinciliğe ve Altın Güvercin’e, söz-müzik ve yorumculuğunu Gökçe Özgül, “Sen Bana Canlı Lazımsın” isimli eseriyle layık buldu. Ödülünü Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun elinden alan ve 50 bin liralık para ödülünün de sahibi olan besteci Gökçe Özgül, “Çok mutluyum. Mutluluğumu tarif edemiyorum. Yaşadığım çok güzel bir duygu” dedi. Altın Güvercin’in sahibi olan besteci ve yorumcu Gökçe Özgül’ü kutlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da “Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. 6 yıl aradan sonra bize bu güzelliği yaşattığı için çok değerli Kuşadası Belediye Başkanımı, Ömer Günel’i tebrik ediyorum, kutluyorum. Bu güzel kurtuluş günümüzde üzücü bir haber almıştık. Mardin Özel Harekât Şube Müdürü PKK’li teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bir kez daha terörü lanetliyorum” dedi. Bu arada, yarışmada ikinciliği, gümüş güvercini ve 30 bin lira para ödülünü Prova isimli eseriyle Selehattin Erhan, ödüllerini CHP Aydın milletvekili Hüseyin Yıldız’dan; üçüncülüğü, bronz güvercini ve 20 bin lira para ödülünü “Korkarım” isimli eseriyle kazanan besteci K. Gökhan Varol’da ödüllerini Organizatör Ahmet San’dan aldı. 22. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda en iyi yorumcu ödülünü ise Prova isimli eseri seslendiren Duygu Karakuş kazandı. Karakuş, en iyi yorumcu ödülünü CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun elinden aldı.
Ödül töreninde konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 6 gün boyunca Kuşadası’nın kültür, sanat ve müziğe doyduğunu belirterek, “6 yıllık bir aranın ardından yeniden kanatlandırdığımız Altın Güvercin’de büyük finalin mutluluğunu yaşıyoruz. Kuşadası’nın en önemli markasını yeniden ayağa kaldırdığımız ve altın güvercini yeniden uçurduğumuz için mutluyuz. Katkı koyan ve ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi.