Bitcoin ve Etherium dolandırıcılığında 9 kişi adliyeye sevk edildi

İstanbul merkezli 3 ilde 12 milyon liralık "kripto para" dolandırıcılığı yaptığı belirlenen şebekeye düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheli adliyeye sevk edildi.

29 Mart 2021 Pazartesi, 13:13
Bitcoin ve Etherium dolandırıcılığında 9 kişi adliyeye sevk edildi
Abone Ol google-news

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 3 ilde yaklaşık 12 milyon liralık "kripto para" dolandırıcılığı yapan şebekeye yönelik düzenlediği operasyonda 9 kişiyi gözaltına almıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüpheliler, buradaki işlemlerinin ardından bugün Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edildi.

BITCOIN VE ETHERIUM DOLANDIRICILIĞI

Polis ekipleri tarafından yapılan detaylı araştırmalarda şebeke üyelerinin, bir internet sitesi üzerinden "kripto para" Bitcoin ve Etherium hesabı açarak, bu hesaplardan kripto para alım-satım işlemi yapabilmek amacıyla başka şirketlerin hesabına havale/eft yaptıkları, belirli bir süre sonra internet sitesi üzerinden hesap açan mağdurların hesaplarının askıya alınarak, bahse konu kripto paraların mağdurların bilgisi ve rızası dışında başka cüzdanlara transfer edildiği tespit edilmişti.

Şebeke üyelerinin bu yolla yaklaşık 8,5 adet Bitcoin, 576 adet Etherium ve 35 bin dolar ve 12 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri belirlenmişti.