Boğaziçi Köprüsü'nde 'bombalı araç' alarmı

Boğaziçi Köprüsü'nün Ortaköy ayakları üzerinde bombalı araç paniği yaşandı. Anadolu - Avrupa geçişinde terk edilen araç, bomba imha ekipleri tarafından incelendi. Şüpheli araçta kontrollü patlama gerçekleştirilirken, araçta bomba olmadığı tespit edildi. Aramanın ardından köprüde trafik çift yönlü olarak açıldı.

15 Mart 2016 Salı, 15:50
Abone Ol google-news

<video:498467>

Boğaziçi Köprüsü şüpheli araç nedeniyle çift yönlü olarak kapatıldı. Köprünün Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişindeki beyaz bir araç nedeniyle polis alarma geçti.

İŞTE FOTOĞRAFLARLA ARACIN PATLATILMA ANISaat 15.45 sıralarında köprü çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Bomba imha uzmanları çalışma yaparken patlama sesleri duyuldu.

 

Patlama seslerinin fünye ile yapılan kontrollü patlatmalardan kaynaklandığı öğrenildi. Fünyenin patlama anı kameralara da yansıdı. Araçtaki incelemeler yaklaşık 45 dakika sürdü.İşte Boğaziçi Köprüsü'ndeki aracın patlatılma anı - VİDEO

YAKITI BİTMİŞ

Köprü saat 16.15 sıralarında kontrollü olarak trafiğe açıldı.  Olağanüstü hareketliliğe neden olan aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı tespit edildi.

Arabayı yeni aldı, polis patlattı

Plakayla e-devlet sitesinde yapılan sorgulamada arabanın krediyle 2015 yılı sonunda krediyle alındığı ve rehinli olduğu görülüyor.