CHP Genel Merkezi'nden imza açıklaması: Kurultay için yeterli sayı yok

CHP'li Muharrem Erkek, "İlk incelemelere göre kurultay için yeterli sayı yok" dedi.

02 Ağustos 2018 Perşembe, 18:20
Abone Ol google-news

<video:1044366>Parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek,  kurultay için yeterli imza olmadığını belirterek, "İlk incelemelere göre olağanüstü kurultay için tüzüğümüzün öngördüğü yeterli sayının olmadığı görülüyor. Ama incelemeler devam ediyor" dedi. 

Muharrem Erkek, konuşmasına daha sonra şöyle devam etti: 

"Sunulan belgeler arasında az da olsa fotokopilerin notere onaylatıldığı beyan edildi. Biz arkadaşlarımızın beyanlarını incelemek üzere teslim aldık. Şu anda yetkili arkadaşlarımız tarafından inceleme işlemleri yapılıyor. 1242 delege var. 15 günlük yasal süre içinde geri çekilen imzalar da var. Bunlar da düşülecek. Bütün işlemler tüzüğe uygun şekilde yapılacak. Yeterli imza varsa kurultayımız yapılır, yoksa yapılmaz. Noter kanalıyla bize tebliğ edilen bir ya da iki imza var."

CHP'li muhalifler "630 imza toplandı" demişti

CHP'de olağanüstü kurultay isteyenlerin sözcülüğünü üstlenen CHP PM Üyesi Gaye Usluer, "1240 delegeden 630 imza toplandı.Genel Merkeze iletildi." dedi. Şimdiye kadar genel merkeze yakın kaynaklar 625 imza gerektiğini belirtiyordu.

 

<haber-dikey:1044146>