Demirtaş'tan Beyaz Show'da konuşan 'Ayşe öğretmen' açıklaması

Beyaz Show’a telefonla bağlanan Ayşe öğretmenin Güneydoğu’da yaşananlarla ilgili açıklaması havuz medyasında tepki çekmişti. TV'ye bağlanarak konuşan öğretmene sahip çıkan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Ne yaptı ki kadıncağız, bu kadar saldırıya uğradı?” dedi.

10 Ocak 2016 Pazar, 10:58
Abone Ol google-news

<video:460966>
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kağıthane’de partililerin düzenlediği bir toplantıda gündemle alakalı açıklama yaptı.

Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show’da Ayşe Çelik isimli öğretmenin yaptığı açıklamaya değinen Demirtaş şöyle konuştu:

“Ahlaki değerleri savunan böyle bir partinin bu kadar büyük bir psikolojik baskı altında vatan haini, şiddet yanlısı gibi gösterilmesinin ve bunda kısmen başarılı olmasının nedeni Türkiye’deki medyadır. Bunun bir örneğini bir şov programında yaşanan örnekle gördük. Bir kadın telefonla şov programına bağlanıyor. Türkiye’nin doğusunda insanlar ölüyor. Sessiz kalmayın lütfen! Anneler ağlamasın. Çocuklar ölmesin. Barış olsun bu ülkede’ diyerek, barış mesajı veriyor. Sonrasında yaşananları dikkatlice izleyelim. Konsept o kadar sert ki, bir merkez medyadan barış mesajı verilmesi devletin bütün mekanizmalarını aynı anda harekete geçiriyor. Derhal program yapımcısını linç ediyorlar.”

Demirtaş'tan Beyaz Show'da konuşan 'Ayşe öğretmen' açıklaması - VİDEOO konuşmayı yapan kadının gözaltına alınıp tutuklanmak istendiğini ifade eden Demirtaş, “Buna terör örgütü propagandası diyorlar. Bir insan ‘Ülkemde insanlar ölmesin, barış olsun derken niye bu kadar saldırıya uğruyor? Çünkü geri kalanları korkutmak istiyorlar. Geri kalanlar korkmalı, televizyon programcıları ürkmeli, korkmalı. Ağzına barışın ve çözümün lafını almak isteyenler.

Başına neler geleceğini görmeli. Saldırının bu kadar yoğun olmasının ve orantısız olmasının nedeni bu. Ne yaptı ki kadıncağız, bu kadar saldırıya uğradı? Toplumun geri kalanında bu duygunun yayılmasını engellemek istiyorlar. Peki bu televizyon ne yapıyor. Büyük bir pişmanlık beyannamesi yayınlıyor. Türkiye’de medyanın hali budur. Ne 7 Haziran ne de 1 Kasım’da hiçbir medya grubundan destek almadık. Doğan medya grubu da dahil. Asla aramızda bir çıkar ilişkisi ve uzlaşma olmadı.” ifadelerini kullandı. Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"SARAY, AHMET HAKAN'IN PROPAGANDA YAPMASINI İSTEDİ"

Demirtaş, Kağıthane’de partililerin düzenlediği bir toplantıda şöyle konuştu; "Öyle bir İslam'ı var ki AKP'nin; hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet serbest. Cenazeye işkence serbest. Yalan, iftira serbest.  AKP dininde her türlü ahlaksızlık serbest. Bebekler ölüyor, "İslam orduları haçlılara karşı direniyor" diye gaz veriyorlar.

Cenazelerin alınmasını önleyerek toplumun onurunu kırmak istiyorlar. İnsanlığımızdan çıkarız, faşistliğimizden çıkmayız diyorlar. Saray, Ahmet Hakan'ın işten çıkartılmamasını, gece gündüz AKP-Saray propagandası yapmasını istedi. %50 almış, %11 oy alan partiden korktuğu kadar kimseden korkmuyor. Neden? Çünkü bu %11'in gücünü biliyor."

Polis çocuğu Beyazıt Öztürk'e vatan haini suçlaması