Devletin yeni 'makbul' cemaatinden '24 Haziran' açıklaması

Menzil tarikatına bağlı kurumlar gazetelere ilan vererek seçimlerde AKP'li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini duyurdu.

17 Mayıs 2018 Perşembe, 12:03
Abone Ol google-news

Cemaatin önce gelen ismi Seyyid Abdulbaki Erol

AKP'nin Gülen Cemaati'nden boşalan devlet kadrolarını Menzil tarikatıyla doldurduğu, özellikle Sağlık Bakanlığı'nda büyük bir kadrolaşma yaşandığı yönündeki iddialara tatmin edici yanbıtlar verilemezken, Menzilciler tarikatından seçimlere ilişkin açıklama geldi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkand Vakfı (Menzil Tarikatı), Beşir Derneği ve Genç-Kon imzası ile tarikat tarafından gazetelere verilen ilanda, seçimlerde Cumhur İttifakı ve Erdoğan'a destek verileceği duyuruldu:

<haber-yatay:789417,815777>

"24 Haziran Genel seçimlerine giderken;

Bağımsızlığımızı tahakküm altına almaya çalışan her türlü ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve bürokratik prangalardan kurtulmuş, milli ve manevi değerlerini muhafaza eden ve geliştiren bölgesinde lider, ezilenlere umut ve dünya barışının teminatı olacak Büyük Türkiye'nin inşası en önemli hedeflerimizden biridir.

Yeni hükümet sisteminin söz konusu hedeflerimize ulaştıracağına devletin millet için var olduğu esası ile sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz."

İşte o ilan;

Avukat Fidel Okan sosyal medya hesabından “GVS plakalı araçları Menzil tarikatı alıyor, güle güle kullansınlar. GVS plakalı uçakları ise Sağlık Bakanlığı alıyor. Bunlar tesadüf mü?” diye yazmıştı.