DSP'li Muammer Aydın İstanbul'da resmen adaylıktan çekildi: Her şey çok güzel olacak

İstanbul seçimleri için Ekrem İmamoğlu'na destek verilmediği için önemli isimlerin istifa ettiği DSP'de yeni bir gelişme yaşandı. Muammer AYdın 'Her şey çok güzel olacak' mesajıyla İstanbul'da adaylıktan çekildiğine dair dilekçeyi verdiğini açıkladı.

24 Mayıs 2019 Cuma, 12:05
Abone Ol google-news

Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Muammer Aydın, geçen hafta adaylıktan istifa ettiğini duyurmuştu.

İşte o paylaşım;

 

ÖNEMLİ İSİMLERİ İSTİFA ETMİŞTİ

DSP’de Hikmet Sami Türk ve Necmiye Çölaşan, partinin Ekrem İmamoğlu'na destek veren açıklama yapmaması üzerine DSP'den istifa etmişti.
 
İSTANBUL'DAN ADAYLIKTAN ÇEKİLENLER
 
BTP adayı Selim Kotil, Demokrat Parti adayı Ersan Gökgöz, Türkiye Komünist Hareketi  adayı Aysel Tekerek ile Emekçi Hareket Partisi adayı Özge Akman İstanbul seçimlerinden çekildiklerini açıklamıştı.
 
MUSTAFA SARIGÜL'E ÇAĞRI
 
Mustafa Sarıgül'ün eski zdanışmanı Mustafa Gültekin de Twitter'dan yaptığı açıklamada Sarıgül'e çağrıda bulundu. Gültekin'in mesajı şöyle: "Her seferinde CHP gençlik kollarından geldiğini o kültürle büyüdüğünü söyleyen @M_Sarigul bu parti sayesinde başkan oldun zengin oldun hukuk devleti için insanlar canlarını veriyor. Sen neden @herseycokguzelolacak diyemiyorsun. Kimden neden korkuyorsun. Marşımızı  unutma KORKMA!"