Dünyanın en hızlı klavye kullananı bir Türk

Dünyanın en hızlı klavye kullananı bir Türk, evet yanlış duymadınız. INTERSTENO tarafından yapılan açıklama ile geçtiğimiz hafta düzenlenen şampiyonanın kazananları belli oldu.

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 18:58
Abone Ol google-news

Klavye ile yazı yazmak bir sanattır. Önceden yazacağınız yazıları zihninizde bulundurmak, bu yazıları kafanızda bir sıraya oturtmak ve hızlı bir şekilde parmaklarınızın ucuna aktarmanız.
Bu yazı yazma işinin de bir şampiyonası olduğunu söylemek gerekir. Öncelikle INTERSTENO hakkında bilgi aktarmak gerekirse; kısa adı INTERSTENO olan Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu; 1887 yılından bu yana Stenografi, Daktilografi ve Bilgisayar konularında gelişmeleri teşvik amacıyla Kongreler ve Dünya Şampiyonaları organize eden, Birleşmiş Milletlere bağlı bir Federasyon ve mesleki bir organizasyondur.

Her yıl yapılan yarışmaların 2015 şampiyonası geçtiğimiz hafta Budapeşte’de Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonası olarak düzenlendi. Şampiyonaya Türkiye’den 16 yarışmacı katıldı. Farklı kategorilerde yarışmalar düzenlenirken, “Dünya Hatasız Yazı Sürat Şampiyonası’nda öğrenci kategorisinde Zehra Taşkale, tecrübeli sınıfından ise Celal Aşın dünya şampiyonluğunu elde etti. Recep ateş de öğrenci kategorisinde bronz madalyanın sahibi oldu.


Pakistan BlackBerry’yi yasakladı!