Dünyanın en korkutucu oyunları

Geçtiğimiz günlerde start verdiğimiz yazı serisine, yeni bir dosya konusuyla devam ediyoruz. Dünyanın en korkutucu oyunlarının birkaç tanesini daha sizin için topladık.

25 Şubat 2016 Perşembe, 18:34
Abone Ol google-news

Korku-gerilim türü, hali hazırda en popüler video oyunları ailesinden. Bu türde satışa çıkan yapımlar, eğer yeterince kaliteliyse, daha raflarda yerini almadan satış garantisi elde ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk bölümünü paylaştığımız dosya konusunun ikinci bölümü de sizin için derledik.
SOMA 
Amnesia ve Penumbra’nın yaratıcılarından, bir şaheser ile daha karşı karşıyayız. Suyun onlarca metre derinliğinde, antik bir şehirde (Hayır, Bioshock’tan bahsetmiyoruz) yaşadığınızı hayal edin. Bu şehirde birbirinden çarpık, korkutucu ve şeytana taş çıkartacak kötülerle yüzleşeceksiniz. SOMA, tüm bu etmenleri ve daha fazlasını bünyesinde barındırıyor.


Dead Space
Bazıları bu oyun serisini bilim-kurgu aksiyon yapımı olarak nitelendirse de, çok yanıldıkları bir gerçek var. Karşımızda saf bir korku-hayatta kalma türü mensubu var. Sadece, cesetlerin vücutlarını ele geçirip size karşı kullanan Necromorph’lar bile, nihai korkuyu yüreklerimize salıyor.
Alien: Isolation
NES, Commodore, Amiga ve Atari çağından beri pek çok Alien oyunu türeviyle karşı karşıya kaldık. Ne var ki hiçbiri, teknolojinin tüm desteğini arkasına alan Alien: Isolation kadar ürkütücü değil.
Yapımda Ellen Ripley’in, bir uzay istasyonunda mahsur kalmış kızını (biraz klişe olduğunu kabul etmeliyiz) kontrol ediyoruz. Yapımın son saniyesine kadar korku unsuru eksik olmuyor ve her an, Yaratık nereden fırlayacak diye merak içinde kalıyorsunuz.
Alien: Isolation
Hala kabuslarımızı süsleyen Amnesia: The Dark Descent’de var olan en büyük korkularınızla yüzleşiyorsunuz. Yerin altındasınız ve çaresizce yüzeye bir yol arıyorsunuz. Karşılaştığınız her canavar, enfeksiyonunu sevdiğiniz birine bulaştırıyor. Resident Evil oynamıyorsunuz yani lav silahınız, bazukanız ve tam otomatik silahlarınız yok. Yapmanız gereken şey saklanmak, saklanmak ve koşmak.
Silent Hill 2
Karşınızda, bizce (en azından bu satırların yazarına göre) en özel korku-hayatta kalma yapımı bulunuyor. Ölü(!) karısından mektup alan bir karakteri canlandırdığımız yapımda, gerçeğin köşeleri bulanıklaşıyor. Pyramid Head, mide bulandıran hemşireler ve envai çeşit yaratıkla yüzleşmek ve beş sondan en iyisini elde etmek sizin elinizde.

Nokia akıllı telefon sektörüne geri dönüyor!