Fransa'dan terör ve EURO 2016 açıklaması!

Ankara, İstanbul ve en son Brüksel'de meydana gelen terör saldırıları sonrasında seyircisiz oynanması bile gündeme gelen EURO 2016 hakkında Fransa Başbakanı Manuel Valls, hiçbir spor organizasyonun iptal olmayacağının altını çizerek, "Terörden korkmuyoruz. EURO 2016 yapılacak" dedi.

24 Mart 2016 Perşembe, 12:56
Abone Ol google-news

 

Fransa Başbakanı Manuel Valls, ev sahibi oldukları 10 Haziran'da başlayacak EURO 2016'nın terör tehdidine rağmen yapılacağını söyledi.

Ülkesinin Europe 1 radyosuna konuşan Valls, Brüksel'de düzenlenen terör saldırılarının ardından EURO 2016'nın düzenlenip düzenlenmeyeceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Brüksel'de yaşanan saldırılarla Avrupa'daki terör tehdidinin artmasının ardından şampiyonayla ilgili şüphelerin yeniden gündeme geldiğini belirten Valls, "EURO 2016 yapılacak. Böyle büyük spor organizasyonları ve kültürel etkinlikler, terörden korkmadığımızın ve ona karşı boyun eğmediğimizin göstergesi olacak." ifadelerini kullandı.

SPOR ORGANİZASYONLARINDA İPTAL YOK

Valls, şampiyonanın yanı sıra Fransa Bisiklet Turu ve Paris Maratonu'nun da planlandığı şekilde yapılacağını vurguladı. L'Equipe gazetesine konuşan Fransa Spor Bakanı Thierry Braillard ise EURO 2016 için tüm güvenlik önlemlerini aldıklarını, iptal etme veya erteleme gibi konuların söz konusu olmadığını söyledi. İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, turnuvada maçların yoğun güvenlik önlemleri altında da olsa oynanacağını kaydetmişti. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet ise organizasyonun ertelenmeyeceğini açıklamıştı.