Galaxy S7’nin suya dayanıklı olacağı kesinleşti

Suya dayanıklı olacağı bir süredir konuşulan Samsung Galaxy S7’nin bu özelliğe sahip olacağı sonunda kesinleşti. Telefonun IP67 sertifikası alması bekleniyor.

13 Şubat 2016 Cumartesi, 01:19
Abone Ol google-news

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7‘nin çıkışı yaklaştıkça, telefon hakkında merak edilen birçok soru da cevap buluyor. Son olarak telefonun suya dayanıklı olup olmayacağı da belli oldu. Bir süre önce çıkan haberler, Galaxy S7’nin suya dayanıklı olabileceği ihtimalini ortaya çıkarmıştı. Samsung telefonu henüz resmi olarak tanıtmamış olsa da, internete düşen yeni belgeler bu özelliğin telefonda yer alacağını kesinleştirdi.


İnternete servis edilen bu belgelere göre, hem Galaxy S7 hem de S7 Edge suya dayanıklı olacak. Galaxy S serisinin eski üyelerinde bulunan bu özellik, Galaxy S6 da kullanılmamıştı. Ancak Samsung yeni amiral gemisiyle birlikte bu özelliği yeniden Galaxy S serisine döndürecek. Yeni amiral gemisi telefonların, suya dayanıklılığı gösteren IP67 sertifikasını alması bekleniyor. Artık neredeyse kesinleşmiş olan bu durum, telefonların 21 Şubat’ta Samsung tarafından tanıtılmasıyla resmiyet kazanacak.

Clash Royale geliyor!