Gözaltına alınan Hakan Gülseven adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı

Haziran Hareketi Yürütme Kurulu üyesi Hakan Gülseven, İzmir Bornova'da gözaltına alındı. Gülseven sorgusunun ardından adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı.

19 Nisan 2017 Çarşamba, 14:33
Abone Ol google-news

Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu üyesi Hakan Gülseven, İzmir Bornova'da gözaltına alındı.

Gülseven'in 'Devlet büyüklerine hakaret' suçlaması ile hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığı bildirildi.

Gülseven gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

 

 

 

 

 Hakan Gülseven'in yönettiği Redaktif sitesi de önceki akşam idari tedbir kararı ile kapatılmıştı.

SERBEST BIRAKILDI

Hakan Gülseven, sorgusunun ardından adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı. 

RED DERGİSİ VE REDAKTİF EKİBİNDEN AÇIKLAMA 

RED Dergisi ve Redaktif ekibinden Hakan Gülseven'in gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu sabah saatlerinde Redaktif'in Yayın Yönetmeni, Haziran'ın Yürütme Kurulu üyesi yoldaşımız Hakan Gülseven sarayın polislerince gözaltına alınmıştır. Bu gözaltı 16 Nisan Referandumu boyunca yürütülen korku ve sindirme amaçlı AKP politikasının bir devamıdır. Şaibeli oylarla, sandık başlarında bekleyen silahlı parti milisleriyle AKP Hayır çıkmasını önlemeye çalışmış ama çevirdiği oyunlar yüzüne gözüne bulaşmıştır. Yoldaşımız Hakan Gülseven Hayır'ın kazandığı gerçeğini haykırdığı için gözaltına alınmıştır. Yoldaşımızın yanında olduğumuzun ısrarla altını çiziyor ve Hayır'ın zaferini haykırmaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.