Haftanın sanat etkinlikleri

Ayşegül Dinçkök’ün sualtı fotoğraflarından oluşan ikinci sergisi “Derin Tutku Air” 9 Ocak’a kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Binası’nda görülebilir. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri...

05 Ocak 2015 Pazartesi, 12:08
Abone Ol google-news

SERGİ

İSTANBUL

- Bernd Kirscher’in “Reflections” adlı resim sergisini BAUART Galeri’de görmek için bugün son gün.

- “Yılbaşı” başlıklı karma sergi yarına kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde görülebilir.

- Sema Gümüş Öğüt’ün “Sadece Çalı Çırpı ll” başlıklı sergisi Galeri Artist Çukurcuma’da 7 Ocak’a kadar görülebilir.

- Yiğit Yazıcı’nın “La Felicita” adlı resim sergisi, Zorlu Center PSM’de 9 Ocak’a kadar görülebilir.

- Ayşegül Dinçkök’ün sualtı fotoğraflarından oluşan ikinci sergisi “Derin Tutku Air” 9 Ocak’a kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Binası’nda görülebilir.

- Mehmet Ali Doğan’ın “Sınırlanmış Alanlar” adlı resim sergisi 9 Ocak’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi alt salonda görülebilir.

- Işıl Özışık’ın resim sergisi Terakki Sanat’ta 10 Ocak’a kadargörülebilir.

- Ramuş İpek’in “Çıplak Gerçeklik” adlı sergisi Galeri İdil’de 10 Ocak’a kadar görülebilir.

- Feridun Oral’ın “Catrospektif” adlı sergisi Galeri Selvin’de 10 Ocak’a kadar izlenebilir.

- İsmail Saray’ın “İngiltere’den Sevgiler” adlı sergisi yarından itibaren 10 Ocak’a kadar SALT Ulus’ta görülebilir.

- Nihal Güres’in “Hayatımın En Mutlu Anı” isimli resim ve seramik sergisi, 10 Ocak’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

- Semiha Berksoy’un ilk galeri sergisi “Halüsinasyon Duvarı” Galerist’te 10 Ocak’a kadar izlenebilir.

- Turhan Selçuk’un çizgileriyle “Candide ya da İyimserlik” sergisi Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 11 Ocak’a kadar görülebilir.

- İstanbul Arkeoloji Müzesi ile Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın ortak hazırladıkları “Mendel-Sebah: Müze-i Hümayun’u Belgelemek” sergisi 11 Ocak’a kadarİstanbul Arkeoloji Müzesi’nde görülebilir.

- “Yeni Yıl” adlı resim ve heykel sergisi Sanat Yorum’da 13 Ocak’a kadar görülebilir.

- Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği’nin ilk Karma Suluboya Resim Sergisi 14 Ocak’a kadar Venüs Sanat Galerisi’nde görülebilir.

- Ertan Mutlu’nun “İstanbul’un Çeyizleri” adlı sergisi Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde 15 Ocak’a kadar görülebilir.

- Ertuğrul Tuna’nın “Günahsız Olan İlk Taşı Atsın” adlı sergisi 15 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de izlenebilir.

- Mehmet Özet’in kişisel resim sergisi Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda 16 Ocak’a kadar görülebilir.

- Ali Alışır’ın “Sanal Manzaralar” adlı sergisi Bozlu Art Project’te 17 Ocak’a kadar izlenebilir.

- Ramuş İpek’in “Çıplak Gerçeklik” isimli kişisel sergisi 17 Ocak’a kadar Galeri İdil’de izlenebilir.

- Sergülen Onan Dervişoğlu ve Leyla Tekbulut’un “Yeni Yıla Girerken Elde Var Dostluk ve Umut” adlı sergisi Ürün Sanat Galerisi’nde 15 Ocak’a kadar görülebilir.

- “Yılbaşı Sergisi” adlı karma sergi Tolga Eti Sanat Evi’nde 17 Ocak’a kadar görülebilir.

- “Polonya Sanatında Oryantalizm” sergisi 18 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde görülebilir.

- “Karanlıkta Gökkuşağı” sergisi 18 Ocak’a kadar SALT Galata’da görülebilir.

- “Kâğıt İşler II” karma sergisi Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde 21 Ocak’a kadar görülebilir.

- Fahrelnisa Zeid sergisi 24 Ocak’a kadar Dirimart’ta görülebilir.

- Sabahat Çıkıntaş’ın “de-şif-re” başlıklı sergisi 24 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda görülebilir.

- Ali Bilge Akkaya’nın ilk kişisel sergisi “Bir” x-ist’te 24 Ocak’a kadar görülebilir.

- Nesrin Sağlam resim sergisi Hobi Sanat Galerisi’nde 28 Ocak’a kadar görülebilir.

- Ayşegül Karakaş, Begüm Mütevellioğlu, Melike Kılıç, Lale Delibaş ve Güliz Baydemir’in eserlerinin yer aldığı “Anlatılmayan Hikâyeler” sergisi TEB Özel Bankacılık binasında 31 Ocak’a kadar görülebilir.

- “Joan Miró: Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” sergisi 1 Şubat’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde izlenebilir.

- Recep Akar, Mustafa Duymaz, Didem Erbaş, Murat Germen, Şifa Girinci, Emre Kantaşlı, Volkan Kızıltunç, Manbor, Ali İbrahim Öcal, Saliha Yılmaz’ın eserlerinden oluşan “Pardon, Kaçıncı Kat?” adlı sergi 10 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında MERKUR’da görülebilir.

- “Türk Sinemasında Makyaj ve Aksesuvarın 100 Yıllık Yolculuğu” sergisi TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’nde 8 Şubat’a kadar görülebilir.

- Anıl Kangal’ın “Dünyadan Kartpostallar” fotoğraf sergisi 13 Şubat’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde görülebilir.

- Şahin Kaygun üzerine hazırlanan fotoğraf sergisi 15 Şubat’a kadar İstanbul Modern’de görülebilir.

- “Kötülüğün Şeffaflığı ya da Ötekine Bakmak” adlı karma sergi 06 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında Kare Art Gallery’de görülebilir.

- Mümin Candaş ve Orhan ZAFER’in “Yol Geçen Hanı” adlı resim sergisi Banyan Restaurant’ta “Art For The Soul” projesi kapsamında Şeli Art Project işbirliğiyle sanatseverlerle buluşuyor.

- “Dijital Sonrası Tarihçeler: 1960’lar ve 1970’lerin Medya Sanatından Kesitler” adlı sergi Akbank Sanat’ta 21 Şubat’a kadar görülebilir.

- Jacques Tange’nın “Yabancı Topraklarda” sergisi 8 Ocak-21 Şubat tarihleri arasında ART350’de görülebilir.

- Genco Gülan’ın “Soyut Haritalar” adlı sergisi 22 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir.

- “Çanakkale Destanının İlk Halkası-Troyalı Hektor” sergisi Rahmi M. Koç Müzesi Sergi Salonu’nda 27 Şubat’a kadar görülebilir.

- “Sins / Günahlar” sergisi 7 Ocak -28 Şubat tarihleri arasında G-art Beyoğlu’nda görülebilir.

- “Mimarlık tarihçisi, restoratör, koleksiyoner Ekrem Hakkı Ayverdi” sergisi İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde 14 Mart 2015’e kadar görülebilir.

- Burhan Doğançay’ın “Picture The World” sergisi 7 Haziran’a kadar Doğançay Müzesi’nde görülebilir.

- “Ressam ve Resim: Mehmet Güleryüz” adlı retrospektif sergi İstanbul Modern’de 8 Ocak-28 Haziran tarihleri arasında Süreli Sergiler Salonu’nda görülebilir.

 

 

ANKARA

- Farklı Resimlerle Büyük Etki - resim - 10 Ocak’a dek - Galeri Desen’de. (0312 440 75 73)

- Ceren Selmanpakoğlu/Hiçliğin Özgürlüğü - resim - 11 Ocak’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

- Rüya Sahnesinde - sinema fotoğrafları sergisi - 12 Ocak’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

- Yalçın Gökçebağ - resim - 12 Ocak’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

- Daver Darende - resim - 15 Ocak’a dek - Kent Sanat’ta. (0 312 439 20 22)

- Usta Sanatçılardan Desenler - desen sergisi - 15 Ocak’a dek - Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)

- Yusuf Toprak - resim - 19 Ocak’a dek - Sepa Sanat Galerisi’nde. (0 312 473 06 47)

- Farkındalık - resim ve seramik - 20 Ocak’a dek - TransParan Sanat Galerisi’nde. (0 312 496 33 40)

- Yeni Yıl Karması - resim - 23 Ocak’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)

- Canan Atalay - resim - 23 Ocak’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

- Mahdiye Mahdizad - resim ve seramik - 23 Ocak’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

- Orhan Gürel - resim - 24 Ocak’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

- Serap Etike - resim - 24 Ocak’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

- Karma Resim - resim - 25 Ocak’a dek - m1886 Sanat Projeleri’nde. (0 312 286 00 74)

- 10 Yılda Natürmort - resim - 26 Ocak’a dek - Stillife Art’ta. (0 312 441 01 45)

- Engin Korkmaz - resim - 28 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

- Yusuf Şengür - resim - 28 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

- Cemil Güç - heykel - 28 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

- Birkancan Özkan - resim - 28 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

- Ali Düzgün - resim - 28 Ocak’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

ADANA

- Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu, ‘31. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ Adana’nın 93. Kurtuluş Yıldönümü olan bugün 15.00’de 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılacak. 70 ülkeden 814 sanatçının 2 bin 556 karikatür ile katıldığı yarışmanın sergisinde, birinci olan Kürşat Zaman, ikinciliği kazanan İran’dan Mojtaba Heidarpanah ve üçüncülüğü alan Polonya’dan Krzysztof Grzondziel’in yanı sıra, ‘Başarı Ödülü’ne değer görülen Doğan Arslan, Akın Candemir, Menekşe Çam, Burak Ergin, (Türkiye), Rafael Correa, Rodrigo Machado dra Rosa (Brezilya), Pawel Kuczynski (Polonya), Peter Nieuwendijk (Hollanda), Alireza Pakdel, Sajad Rafeei, Farzane Vaziritabar (İran) ve Zhang Wei (Çin) gibi sanatçıların çizgileri de yer alacak. Sergi, 17 Ocak tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4553887)

- Müslüm Teke ve Özgür Eryılmaz’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı ortak resim sergisi bugün 18.00’de Adana Çimento Sanayi Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 12 Ocak tarihine dek izlenime açık tutulacak. (03224534445)

İZMİR

- “Bedri Rahmi Eyüboğlu Resim Sergisi” 20 Şubat’a kadar Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

TİYATRO

İSTANBUL

- Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Güneş Batarken Bile Büyük” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ellerimin Arasındaki Hayat” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Sevgili Hayat” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Bülbül Susturulduğunda” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Cimri” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı” cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahne’de “Hamlet” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00 )

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde “On İki Öfkeli Adam” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Bir Yaz Gecesi Rüyası” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Bir Gün Ayakkabımın Teki” perşembe 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Vakit Geldi” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Shakespeare” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sirke Tadında Böğürtlen Reçeli” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kıbrıs Rumca Küstüm Türkçe Kırıldım” cuma 20.30. (0 212 455 39 20)

- Ortaoyuncular da “Masal Müfettişi” cuma 20.30, “Ferhangi Şeyler” cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0 212 251 18 65)

- Oyun Atölyesi “Testosteron” bugün, salı, çarşamba 20.30, “Kim Korkar Hain Kurttan” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0216 345 39 39)

- Dostlar Tiyatrosu’nun “Bir Delinin Hatıra Defteri” cuma, cumartesi 20.30 Kenter Tiyatrosu. “Yaşamaya Dair” pazar 16.00 Trump Towers Sahnesi. (0 212 246 35 89)

- Kumbaracı50 “Evim Güzel Evim” çarşamba 20.30, “Öğüt” perşembe 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” cuma, cumartesi 20.30. Kumbaracı50’nin “Soytarım Lear” oyunu ise bugün ve yarın 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde. (0 212 243 50 51 )

- Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Bekleyiş” cuma, “Üstü Kalsın” cumartesi (0 212 252 74 52)

- Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’ nde “Love Letters” perşembe 21.00.

ANKARA

- Akün Sahnesi’nde, “Shakespeare Zorda” adlı oyun 6, 7, 8, 9, 10 Ocak’ta saat 20.00’de, 11 Ocak’ta saat 15.00’te, “Vanya Dayı” adlı oyun 13, 14, 15, 16, 27, 28, 29, 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 17, 31 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan” adlı çocuk oyunu 18, 25 Ocak’ta saat 11.00’de, “Çalıkuşu” adlı oyun 20, 21, 22, 23, 24 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

- Altındağ Tiyatrosu’nda, “Nalınlar” adlı oyun 6-18 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Miyhavlar Tiyatrosu” adlı çocuk oyunu 7, 11, 13, 21, 25 Ocak’ta saat 11.00’de, “Aklımdaki Kadınlar” adlı oyun 20, 21, 22, 23 Ocak’ta saat 20.00’de, 24 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Ramiz ile Jülide” adlı oyun 27, 28, 29, 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 31 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 316 59 02)

- Büyük Tiyatro’da, “Macbeth” adlı oyun 6, 9, 13 Ocak’ta saat 20.00’de, 11, 18 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” adlı oyun 20, 23 Ocak’ta saat 20.00’de, 25 Ocak’ta saat 15.00’te, “Hedda Gabler” adlı oyun 27, 30 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

- Küçük Tiyatro’da, “Çıkmaz Sokak Çocukları/Erzurum DT” adlı oyun 6, 7, 8, 9 Ocak’ta saat 20.00’de, 10 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 11 Ocak’ta saat 15.00’te, “Nereye” adlı oyun 13, 14 15, 16 Ocak’ta saat 20.00’de, 17 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi” adlı çocuk oyunu 18, 21 Ocak’ta saat 11.00’de, “Yeşilçam” adlı oyun 20, 21, 22, 23 Ocak’ta saat 20.00’de, 24 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 25 Ocak’ta saat 15.00’te, “Alacaklılar” adlı oyun 27, 28, 29, 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 31 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 311 11 69)

- Oda Tiyatrosu’nda, “Nehir” adlı oyun 6-17 Ocak’ta saat 18.30’da, “Hüzzam” adlı oyun 20, 21, 22, 23, 24 Ocak’ta saat 18.30’da, “Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı” adlı oyun 27, 28, 29, 30, 31 Ocak’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

- Tatbikat Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” adlı oyun 6, 7 Ocak’ta saat 20.00’de, “Kuğu’nun Şarkısı Bir Evlenme Hikâyesi” adlı oyun 13, 14, 20, 21, 27, 28 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 467 71 72)

- İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Bernarda Alba’nın Evi” adlı oyun 7, 8, 28, 29 Ocak’ta saat 20.00’de, 10, 31 Ocak’ta saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” adlı oyun 14, 15 Ocak’ta saat 20.00’de, 17 Ocak’ta saat 15.00’te, “Nihayet Bitti” adlı oyun 18, 25 Ocak’ta saat 15.00’te, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” adlı oyun 21, 22 Ocak’ta saat 20.00’de, 24 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

- Şinasi Sahnesi’nde, “Ramiz ile Jülide” adlı oyun 6, 7, 8, 9 Ocak’ta saat 20.00’de, 10 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Üç Şehzade” adlı çocuk oyunu 11 Ocak’ta saat 11.00’de, “Kuaförde Bir Gün” adlı oyun 13, 14, 15, 16 Ocak’ta saat 20.00’de, 17 Ocak’ta saat 15.00’te, 18 Ocak’ta saat 15.00’te, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” adlı oyun 27, 28, 29, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

- 75. Yıl Sahnesi’nde, “Kontrabas” adlı oyun 7, 8 Ocak’ta saat 18.30’da, 10 Ocak’ta saat 15.00’te, “Euridice’nin Elleri” adlı oyun 15, 21, 22, 28, 29 Ocak’ta saat 18.30’da, 17, 24, 31 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 432 27 46)

- Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Karagöz Balıkçı” adlı çocuk oyunu 10 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

- Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Tesadüfen Kadın” adlı oyun 9, 17, 21 Ocak’ta saat 20.00’de, 1 Şubat’ta saat 15.30’da, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 10, 24 ve 31 Ocak’ta saat 15.30 ve 20.00’de, “Beş Para Etmez Varyete” adlı oyun 16, 22, 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 11, 18, 25 Ocak’ta saat 15.30’da, “Halktan Biri” adlı oyun 23 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

ADANA

- Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Yunan yazar Dimitri Psathas’ın yazdığı, Turgut Bağır’ın yönettiği, ‘Yalancı Aranıyor’ adlı oyununu sahnelemeyi sürdürüyor. Ergün Özfırıncı, Halil İbrahim Kurum, Özlem Özel, Nermin Salman, Orhan Kuşçu, Dilek Polat, Önder Özcan, Tufan Naharcı, Feridun Yıldırım, Semih Yeşil, Çağla Yeleç ve Hüseyin İnan Biçir’in rol paylaştıkları politik güldürü her cumartesi 15.00 ve 20.00’de tiyatroseverler için yineleniyor. BBŞT oyuncuları Nurhan Özgür’ün yazdığı, Dr. Rasim Aşın’ın yönettiği, ‘Dede Korkut Kitabı’ adlı masalsı çocuk oyununu da salı ve çarşamba günleri 14.30’da, cumartesi günleri de 11.00’de yineliyor. (0322 4589347)

İZMİR

- Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 5-6-7 Ocak’ta İzmir Sabancı Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. Genco Erkal’ın, ilk kez 27 yaşındayken sahnelediği ve 77 yaşında yeniden sahneye taşıdığı oyunun başlangıç saati 20. 30. Erkal, bugüne kadar kendisine birçok ödül getiren oyununda 50. yılına özel, günümüze ışık tutan göndermeler de barındırıyor. Nikolay Gogol’un yazdığı oyunu Coşkun Tunçtan Türkçeleştirmişti.

MÜZİK

İSTANBUL

- Nardis Jazz Club’te bugün 21.30’da Carl Orrje Trio; salı 21.30’da Cemre Necefbaş Band; çarşamba 21.30’da Yavuz Akyazıcı Trio; perşembe 21.30’da Deniz Taşar Quintet; cuma 22.30 Banu Güven Band; cumartesi 22.30’da Dilek Sert Erdoğan “Moments” konserleri. (0212 232 98 30)

- Lütfi Kırdar’da perşembe 20.00’de Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın şef Sascha Goetzel yönetiminde vereceği yeni yıl konseri, solist Juan Diego Flórez (Tenor); cuma 20.00’de şef Hans Ek yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri, solist Swingle Singers vokal grubu. (0212 373 11 00)

- Akbank Sanat’ta çarşamba 20.00’de Banu Selin Aşan (keman), Seren Karabey(viyolonsel), Elif Gökçe Tuğrul’un (piyano) yer aldığı Ludus Ensemble konseri. (0212 252 35 00-01)

- Caddebostan Kültür Merkezi’nde salı 20.00’de Armoni Türk Sanat Müziği Korosu; çarşamba 20.00’de Hakan ve Ezgi Tezonar piyano ikilisi konserleri. (0216 467 36 00)

- Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde perşembe 20.30’da Jamie Cullum; cuma 21.00’de Kenny Barron & Dave Holland konserleri. (0850 222 67 76)

- Moda Sahnesi’nde pazar 19.00’da Emin İgüs “Anadolu Havaları” konseri. (0216 330 58 01)

- Süreyya Operası’nda bugün 18.00’de Kandemir Basmacıoğlu ve Özgür Ünaldı “Dört El Piyano” fuaye konseri. (0216 346 15 31)

- İş Sanat’ta çarşamba 20.00’de şef Rainer Hersch yönetiminde Johann Strauss Orkestrası Yeni Yıl Konseri, Johann Strauss Galası, solist Kristy Swift (soprano); pazar 15.00’te mizikli oyun Keloğlan “Bir Varmış Hiç Yokmuş”. (0212 316 10 83)

- Martı İstanbul Otel’de Martı Klasikleri dinleti & söyleşi dizisi salı, 20’de ünlü arpist Şirin Pancaroğlu ile soprano Ece İdil’in vereceği “Arpejli Liedler” dinletisi.. Moderatör gazeteci Hakan Çelik.

- Türker İnanoğlu Show Center’da cumartesi 21.00’de İncesaz topluluğu konseri. (0212 286 66 86)

- Cemal Reşit Rey Konser Salonu Ocak ayı boyunca kapalı. (0212 232 98 30)

ANKARA

- CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Wojciech Rodek yönetiminde vereceği, Simone Lamsma’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser, 8 ve 9 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

- Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Ion Marin yönetiminde vereceği, Christopher Park’ın (piyano) solist olarak yer alacağı “Viyana’da Kış” başlıklı konser 24 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

İZMİR

- Olten Filarmoni yeni yılının ilk konserinde Gülsin Onay’ı konuk edecek. 7 Ocak saat 20.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konseri şef İbrahim Yazıcı yönetecek.

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

- Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da “Hrant Dink İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı”nda Angela Davis’in “Ulusaşırı Dayanışmalar: Irkçılık, Soykırım ve Yerleşimci Sömürgeciliğe Direnmek” başlıklı konuşması cuma saat 14.00’te, Rektörlük Konferans Salonu’nda Alberto Manguel’in “Borges, Kütüphaneler ve Okumanın Keyfi” söyleşisi çarşamba saat 16.00’da. (0212 359 54 00)

- Beyoğlu Önder Babat Kültür Merkezi’nde Gül Göker ve Mehmet Esatoğlu’yla “Politik Tiyatro ve Ankara Birlik Tiyatrosu” söyleşisi yarın saat 19.00’da. (0 212 252 35 96)

- Versus Art Project’te Feyyaz Yaman ile “Halil Yavuz Ertürk, Noir‘Kara’ Sergisi” üzerine söyleşi yarın saat 18.30’da. (0 212 258 14 14)

OPERA BALE

İSTANBUL

- Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ’nda bugün saat 18.00’de “Dört El Piyano Resitali”, perşembe ve cuma saat 20.00’de “La Traviata”, cumartesi saat 16.00’da “La Traviata”. (0 216 346 15 31)