İnce ve Kılıçdaroğlu yan yana oturacak

''Birlik ve Kardeşlik Kurultayı''nde İnce ve Kılıçdaroğlu seçmene mesaj verecek.

Yayınlanma: 30.08.2014 - 14:10
Abone Ol google-news

CHP'de 5-6 Eylül'de yapılacak olan kurultay için hazırlıklar sürüyor.

Kurultay çalışmasını yürüten komisyonlar bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Muharrem Bey'le temas kurun, kurultayda yan yana oturalım'' dedi. İnce ile temasa geçildi. İnce de teklifi kabul etti. Başka aday çıkmaması halinde, İnce ve Kılıçdaroğlu ile eşleri yan yana oturacak.

Kılıçdaroğlu, eski genel başkan ve eski genel sekreterler için de en ön sırada yer ayrılması talimatını verdi. Kabul etmeleri halinde, eski genel başkanlardan Deniz Baykal, Hikmet Çetin, Altan Öymen ve SHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın en ön sırada yer alacak. Önder Sav da kurultaya geldiği takdirde, genel başkanlar ile yan yana oturacak.

BİRLİK VE KARDEŞLİK

Bu arada, kurultayın temel sloganı da belli oldu. "Birlik ve Kardeşlik Kurultayı'' sloganıyla hazırlanan ilanlar, önümüzdeki günlerde cadde ve sokaklara asılacak. CHP kurultayına, aralarında büyükelçilerin de bulunduğu 100 civarında diplomat, Soma'da hayatını kaybeden 301 işçinin ailesi, Uludere'de yaşamını yitirenlerin aileleri, Gezi eylemlerinde ölen ve yaralananların aileleri de davet edildi. (Habertürk)


En Çok Okunan Haberler