İş insanı Nihat Aliyev'in ölümünde yeni detay: 'Şeytan doldurur dedik, dinlemedi'

Beşiktaş'taki otelde iş insanının öldüğü olayın detayları ortaya çıktı. Olay esnasında odada 6 kişini daha bulunduğu öğrenildi. İş insanının kaza sonucu vurulduğu ortaya çıktı.

26 Mart 2021 Cuma, 15:27
İş insanı Nihat Aliyev'in ölümünde yeni detay: 'Şeytan doldurur dedik, dinlemedi'
Abone Ol google-news

Beşiktaş'taki bir otelde arkadaşlarıyla birlikte eğlendiği esnada tabancayla vurularak ağır yaralanan Azerbaycanlı iş insanı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından çalışma başlatan polis ekipleri odada bulunan 6 kişiyi gözaltına alırken olay esnasında iş insanının silahının namlusunda mermi olmadığını sandığı, odadakilerin "Şeytan doldurur" demesine rağmen tetiğe basarak kaza sonucu olayın yaşandığı ortaya çıktı.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında Beşiktaş Vişnezade Mahallesi'nde bulunan bir otelde meydana geldi.

İddiaya göre, Azerbaycan uyruklu iş insanı 40 yaşındaki Nihat Aliyev, 6 arkadaşıyla birlikte otele geldi. Grup burada eğlendikten sonra Aliyev, 6 arkadaşıyla birlikte odasına geçti.

Bir süre geçtikten sonra odadan silah sesleri duyuldu.

İçeriye giren otel görevlilerinin, Aliyev'in başından ağır şekilde yaralandığını görmeleri üzerine sağlık ve polis ekiplerine ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı iş insanını yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı.

Ameliyata alınan iş insanı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

"Şeytan doldurur dedik ama dinlemedi"

Olayın ardından çalışma başlatan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otelin güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek iş adamının yanında bulunan 6 arkadaşı ve 4 otel çalışanının ifadesine başvurdu.

Gözaltına alınarak Asayiş Büro Amirliğine götürülen 6 kişi, ifade vererek olayın detaylarını anlattı.

Şahıslar ifadesinde akşam saatlerinde birlikte otele geldiklerini, eğlendikten bir süre sonra odaya geçtiklerini daha sonra Aliyev'in belinden tabancasını çıkarttığını söyledi. Daha sonra silahlı çıkartan iş insanının şaka amaçlı silahlı şakağına dayağını namluda mermi olmadığını söylediği esnada odadakilerin ise, "şeytan doldurur" dediği ardından iş adamının tetiği çektiği ve silahın patlaması sonucu olayın kaza sonucu yaşandığını söyledikleri öğrenildi.

Polisin olayla ilgili çalışması sürüyor.