İsrail'i korkutan sızma

Filistin hastane kaynakları, İsrail'in Gazze şeridine yönelik hava saldırılarında en az 25 Filistinli'nin öldüğünü, 70'i aşkın kişinin de yaralandığını duyurdu. Öte yandan İzzettin El Kassam Tugayları'na bağlı bir grup, denizden İsrail'in askeri üssüne sızdı. Görüntüler sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

Yayınlanma: 09.07.2014 - 11:54
Abone Ol google-news

Filistinli Hastane kaynakları, İsrail'in Gazze şeridine karşı yürüttüğü hava saldırılarında en az 25 Filistinli'nin öldüğünü, 70'i aşkın kişinin de yaralandığını bildirdi. İsrail Ordusu ise, Pazartesi akşamından bu yana 117 roketin İsrail'i vurduğunu, 29 tanesinin ise füze savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı. İsrail ordu radyosundan yapılan açıklamada, hava ve Deniz Kuvvetleri tarafından Pazartesiden beri Gazze Şeridi'nin değişik bölgelerindeki hedeflere yönelik operasyonlarda 200 hedefin vurulduğu belirtildi. Gazze Şeridi'nin güneyindeki Filistin sağlık Bakanlığı'na bağlı hastane İsrail hava saldırısında isabet aldı. Saldırılarda ölenler arasında arabalarına isabet eden bir roket sonucu ölen 4 Hamas üyesi de var. Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El Kudra, güney kenti Han Yunus'ta vurulan bir Hamas liderinin evinde 6 kişinin hayatını kaybettiğini, bunlardan ikisinin genç yaştaki erkek çocuklar olduğunu söyledi.GERÇEK MERMİ KULLANDILAR

Bu gece geç saatlerde, Ramallah'ta İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarını protesto eden Filistinli gruplara İsrail askerlerinin müdahalesi sonucunda çatışma çıktı. İsrail askerlerinin protestoculara gerçek mermilerle müdahale etmesi sonucu 10 Filistinli yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 

KASSAM TUGAYLARI ROKET YAĞDIRDI


EL KASSAM TUGAYLARI SIZDI

İsrail ordusu ise ülke topraklarına denizden sızdığı iddia edilen Filistinlilerin havadan ve karadan ateş altına alınmasının görüntülerini yayınladı. “Hamas teröristleri İsrail’e sızdı ve etkisiz hale getirildi” başlığı ile verilen görüntülerde, El Kassam tugaylarından olduğu iddia edilen grubun denizden İsrail topraklarına sızdığı, İsrail askerlerinin ateş açtığı ve militanların havadan yapılan bombardımanla vurulduğu görülüyor.

İNTERNETTE GÖRÜNTÜLER YAYIMLANDI

Öte yandan İzettin El Kassam tugaylarının sızma anına ait olduğu iddia edilen fotoğraflar da Twitter'dan yayımlandı. İzzettin El Kassam Tugaylarına yakın kaynaklar 7 İsrail askerinin öldürüldüğünü iddia ettti. Ancak bu iddia doğrulanmadı.


En Çok Okunan Haberler