İstiklal'deki saldırı nedeniyle Galatasaray maçı ertelendi

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Galatasaray ile Darüşşafaka Doğuş arasında bugün oynanması gereken karşılaşma İstiklal Caddesi'ndeki patlama nedeniyle ertelendi.

19 Mart 2016 Cumartesi, 14:25
Abone Ol google-news

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 22. haftasında, bugün oynanması planlanan Galatasaray Odeabank - Darüşşafaka Doğuş maçı ileri bir tarihe ertelendi.

BSL Direktörlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Spor Toto Basketbol Ligi'nin 22.Hafta müsabakalarından Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş takımlarımız arasında bugün saat 19.00 de oynanacak müsabaka ile ilgili olarak, Darüşafaka Doğuş Kulübü'nün "Taksim'deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve halen aynı bölgede otelde kampta bulunan sporcularının ciddi psikolojik sorun yaşamaları nedeniyle , müsabakanın ertelenmesi " talebi ve Galatasaray Kulübünün de TBF nin bu nedenle alacağı karara saygılı olduklarına dair beyanları değerlendirilerek, söz konusu müsabakanın Darüşafaka Doğuş Kulübü'nün "gösterdiği gerekçelere" dayalı olarak ileride açıklanacak bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Diğer basketbol müsabakalarının ise programlandığı şekilde oynanacağı kamuoyuna duyurulur."