İsviç'te kayıp Türk gencine ne oldu?

İSVEÇ, Pazar günü ortadan kaybolan Türk genci Burak Görgülü'nün akıbetini merak ediyor.

18 Temmuz 2014 Cuma, 12:35
Abone Ol google-news
Uzun yıllar Göteborg şehrinde yaşayan Yüksel Görgülü'nün oğlu olan 19 yaşındaki Burak Görgülü, alışveriş yapmak üzere çıktığı evine dönmeyince polis alarma geçti. 4 gündür kendisinden haber alınamayan Burak Görgülü'nün telefonun da kapalı olduğu bildirildi.
 
Türk gencinin babası Yüksel Görgülü “oğlum kimseyle sorunu olmayan sakin bir gençtir. Volvo fabrikasında çalışıyordu. Bir ara telefonda seyahat etmek istediğini söyleyince hafif bir tartışmamız oldu. Sonra arkadaşının evinde uyuyacağını ertesi günü eve döneceğini söyledi ama bir daha haber alamadık. Hayatta olduğunu bilelim yeter. Her yere arandığına dair resimleri asıldı. Hayatta ise bizi arasın sesini duyalım. Böyle hiç haber alamayınca hayatından endişe ediyoruz. Pasaportu evde başka bir ülkeye gittiğini sanmıyoruz. Gören duyan olursa ya bizi ya da polisi arasın" dedi.

SUÇ UNSURU YOK
 
Göteborg Emniyet Müdürlüğü Kayıp Masası Şefi Dedektif Müfettiş Eva Country Born, Burak Görgülü'nün ortadan kaybolması için bir neden yada suç unsuru bulunmadığına dikkat çekerek “aile ile işbirliği içinde Burak'ı her yerde arıyoruz. Şehirdeki tüm mobesa kameralar inceleniyor. Ayrıca havadan ve karadan da aramalar devam ediyor. Zaten ailesi ve yakınları da her türlü ihtimali göz önüne alarak gidebileceği her yeri arıyorlar. Göteborg büyük bir şehir İsveç'in alanı büyük, nerede arayabileceğimizi bilmiyoruz ama ihtimal yerler ve adresler aranıyor, mesajlar veriliyor" dedi. Ailesi ve yakınları Burak'ın sağ salim bulunabilmesi için dualar ettiklerini ve kendisinden 4 gündür haber alınamadığı için uyku bile uyamadıklarını söylediler. Görgülü ailesi uzun yıllardır Göteborg şehrinde dernek faaliyetleri yürüterek, İsveç ve Türk halkı arasında dialog ve ilişkilerin gelişmesine büyük katkılar sağlayın bir aile olarak biliniyor.