İtalya'dan sonra Avrupa'nın üç ülkesinde daha koronovirüsü görüldü

Avrupa'da İtalya'daki koronavirüsü vakalarından sonra İsviçre, Avusturya ve Romanya'da da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları tespit edildi.

Yayınlanma: 25.02.2020 - 19:24
İtalya'dan sonra Avrupa'nın üç ülkesinde daha koronovirüsü görüldü
Abone Ol google-news

Avrupa'da İtalya'da 5 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüsü, İsviçre ve Avusturya'ya da sıçradı.

Avusturya'da, iki kişide tespit edilen koronovirüsü, İsviçre'de bir kişide görüldü.

AVUSTURYA'DA İKİ İTALYAN VATANDAŞINDA GÖRÜLDÜ

Avusturya'nın İtalya sınırındaki Tirol eyaletinde, iki İtalyan vatandaşında yapılan testlerde koronavirüs tespit edildi.

Tirol Eyalet Başkanı Günther Platter, Tirol'a bağlı İnnsbruck kentinde yaşayan iki İtalyan'da virüse rastlandığı ve virüsün nereden bulaştığının henüz bilinmediğini söyledi.

Platter, Kovid-19'a ülkede ilk kez rastlandığını ve bu iki kişinin İnnsbruck Kliniğine kendilerinin başvurduğunu belirterek, söz konusu kişilerin hayati tehlikelerinin olmadığını dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Bölüm Başkanı Reinhild Strauss da kişilerin kimlerle görüştüğünün tespit edilmeye çalışıldığını aktardı. 

Tirol Sağlık Birimi Müdürü Franz Katzgraber ise klinik bünyesinde koronavirüs için özel bir birimin kurulduğunu, bütün olasılıklara hazırlıklı olunduğunu ifade etti.

İSVİÇRE'DE VAKANIN AYRINTILARI VERİLMEDİ

İsviçre hükümetinden yapılan açıklamada ülkedeki ilk koronavirüs vakası doğrulandı.

İsviçre Federal Halk Sağlığı Merkezi, İsviçre’de ilk koronavirüs vakasını doğruladı.

Vakanın nerede ve kimde tespit edildiğini açıklamayan sağlık yetkilisi, konuyla ilgili basın toplantısı düzenleneceğini ve gerekli bilgilerin toplantıda verileceğini belirtti.

ROMANYA’DA KORONAVİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ

Romanya’da ise 3 hafta önce İtalya’dan dönen bir kişide koronavirüsü olduğu tespit edildi. Romanya’da yayın yapan televizyon kanalı Realitatea Plus, kişinin karantinaya alındığını duyurdu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler