İzmir'de bomba paniği

İzmir'in Ödemiş İlçesi'ndeki bir çöp konteynerlerinin yanına bırakılan ve kablolarla bomba düzeneği süsü verilen spor çanta, korkuttu. İzmir merkezden gelen ve yaklaşık 1.5 saatte Ödemiş'e ulaşan bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan çantadan, kıyafet ve ev eşyası çıktı. Çanta incelenmek üzere emniyete götürüldü.

17 Mart 2016 Perşembe, 18:00
Abone Ol google-news
<video:499814>

Ödemiş'in Süleyman Demirel Mahallesi'nin muhtarlık binası karşısında yer alan çöp konteynerinin yanına, siyah renkli bir spor çanta bırakıldı. Belediye temizlik personeli, çanta üzerinde kablolarla bomba düzeneğine benzeyen bir sistemin bulunduğunu gördü. Bunun üzerine çantanın yanından uzaklaşanlar temizlik personeli, saat 12.30'da durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, çevre güvenliğini sağladı. Ardından ilçede bulunmadığı için 110 kilometre mesafedeki İzmir merkezden bomba imha uzmanı istendi.

Yaklaşık 1.5 saatte olay yerine ulaşan uzman ekipler, fünyeyle çantayı patlattı. Kontrol edilen çantada patlayıcı bulunmadığı belirlendi. Herkes rahat bir nefes alırken, içinden kıyafet ve ev eşyası çıkan çanta, kimin bomba süsü verip bıraktığının belirlenmesi için, incelenmek üzere emniyete götürüldü.