İzmir'de fabrikada patlama: 1 ölü, 3 yaralı

İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki bir fabrikada demir eritme kazanının patlaması sonucu 1 işçi öldü 3 işçi yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Patlamanın, sızan sıvı çeliğin bakır kalıba dökülüşü sırasında meydana geldiği belirtildi.

02 Ocak 2017 Pazartesi, 12:48
Abone Ol google-news

<video:654211>

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren demir çelik fabrikası Ege Demir'de bulunan demir eritme kazanı, bugün saat 11.30'de patladı. Patlama anında kazan yakınındaki 1 işçi yaşamını yitirdi, 3 işçi yaralandı. Bazı işçiler ise patlamadan hafif sıyrıkla kurtuldu. Fabrika çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Çok sayıda ambulansın geldiği fabrikada yanık yarasıyla yaranan işçiler Musa Altsoy, Cihan Karanlıkdere, Selim Sağaltıcı ve Cemal Alakuş, Aliağa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hafif sıyrıklarla olayı atlatan bazı işçiler ise ayakta kontrol edildi. Hastaneye kaldırılan yaralı işçi Musa Altınsoy tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

PATLAMANIN NEDENİ BELLİ OLDU

Patlamanın, sızan sıvı çeliğin bakır kalıba dökülüşü sırasında meydana geldiği belirtildi. Patlamayla birlikte yangın çıktığı ifade edildi. 

AMBULANS HELİKOPTERLE SEVK

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Cihan Karanlıkdere İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ambulans helikopterle sevk edildi. Ambulans helikopterin yaralıları almak için indiği hastanenin yakınında bulunan futbol sahasının kapısının açılması için bir süre güvenlik görevlisi beklendi. Tedaviye alınan 4 yaralının da hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Yaralılar Cihan Karanlıkdere (23), Selim Sağaltıcı ve Cemal Alakuş'un (47) vücutlarında 2'nci ve 3'üncü derece yanıklar bulunduğu belirtildi.

Ambulans helikopterle sevk edilen Karanlıkdere ve Altınsoy İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, Selim Sağaltıcı İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Cemal Alakuş'un tedavisi ise Aliağa Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam ediyor.