İzmir'de yeni dalga

İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan, ancak cumhuriyet savcılığının yaptığı itiraz sonucu haklarında yakalama kararı alınan 13 kişiden 7'si, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yayınlanma: 10.12.2011 - 16:22
Abone Ol google-news

Soruşturmayı yürüten özel yetkili cumhuriyet savcılığı, 26 kişinin serbest bırakılması kararına bir üst mahkemeye itirazda bulundu ve 13 kişi hakkında tutuklama kararı verildi. Bu kişilerden belediye bürokratları H.K, S.S, Z.G, I.Ç, T.A ve T.E polis tarafından gözaltına alınarak adliyeye getirildi, bir diğer belediye bürokratı E.B ise adliyeye gelerek teslim oldu.

Eşiyle vedalaştı, alkışlarla teslim oldu

Şüpheli yakınlarının akın ettiği Yeşilyurt’taki Emniyet Müdürlüğü binasına gelen İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı da, eşi Ayfer Kırmızı ile sarılıp vedalaştıktan sonra gözaltına alındı. "Verilmeyecek hesabımız yok. Boğazımızdan haram lokma geçmedi. Adalet er ya da geç yerini bulacak" diyen eşinin emniyete girişini izleyen Ayfer Kırmızı, bir süre sonra fenalaşınca yakınları tarafından teskin edildi. Alkışlarla emniyete giren 5 şüpheli, daha sonra işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi. Emniyet önünde bekleyen şüpheli yakınlarından bazıları fenalık geçirdi.

Genel Sekreter Yardımcısı: Daha büyük özgürlükler gelmesi için buradayım

Hakkında tutuklama kararı verilen şüphelilerden Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey ise yakınlarıyla adliyeye gidip savcılığa teslim oldu. Bey, adliyeye girmeden önce, "Daha büyük özgürlükler gelmesi için buradayım. Verilmeyecek hesabım yok. Hukukun gereğini ve görevini yerine getireceğine inanıyorum. Kendimi hukuka teslim ediyorum. Beni, Cumhuriyet değil Cumhuriyet Savcıları sorgulasın ve adil hukuk yargılasın. Sadece beni değil herkesi" diye konuştu.

İki kişi İstanbul'da gözaltına alındı

Haklarında tutuklama kararı çıkartılan 13 kişi arasında yer alan özel şirket yetkilileri G.B ve M.B İstanbul'da polis tarafından gözaltına alındı.

7 kişi tutuklandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 22 Kasım Salı günü düzenlenen operasyonun ardından mahkemece serbest bırakılan, ancak cumhuriyet savcılığının yaptığı itiraz sonucu haklarında tutuklama kararı çıkartılan 13 kişi arasında bulunan büyükşehir belediyesi bürokratları, H.K, S.S, Z.G, I.Ç, T.A, T.E ve E.B gözaltına alınarak, İzmir Adliyesi'nde yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Nöbetçi mahkemede, haklarında verilen tutukluluk kararı, yüzlerine okunarak vicahiye çevrilen zanlılar, cezaevine gönderildi.


En Çok Okunan Haberler