Kabil'de yerleşim yerine roketli saldırı!

Afganistan bağlantılı medya hesapları tarafından sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre, Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın batısındaki bir yerleşim yerine roket düştü. Resmi olmayan kaynaklardan elde edilen bilgilere göre saldırıda biri çocuk olmak üzere 2 kişi hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı.

29 Ağustos 2021 Pazar, 15:53
Kabil'de yerleşim yerine roketli saldırı!
Abone Ol google-news

Afganistan'ın başkenti Kabil'in kuzeyinde yer alan Hoca Buğra semtindeki bir eve roket isabet ettiği belirtildi. Afgan haber ajansı Asvaka'ya göre, saldırıda en az iki kişi öldü ve üç kişi de yaralandı.

Devrik Afgan hükümetinden bir güvenlik yetkilisi AFP'ye demecinde, "gelen ilk bilgiler eve isabet eden bir roket olduğu yönünde" dedi.Afgan medya mensupları, Twitter'dan paylaştıkları görüntülerde, Kabil Havalimanı'nın batısındaki bir yerleşim yerine roket düştüğünü doğruladı.Saldırı, Kabil Havalimanı dışında gerçekleşen ve 13'ü ABD askeri personeli olmak üzere 170'den fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan çifte intihar saldırısından üç gün sonra geldi.

ABD, IŞİD tarafından üstlenilen saldırı sonrası SİHA'larla gerçekleştirdiği missilleme eyleminde iki üst düzey IŞİD üyesini etkisiz hale getirdiğini açıklamıştı.

ABD Başkanı Joe Biden, cumartesi günü yaptığı açıklamada, "başka bir saldırının ihtimal dahilinde olduğu" konusunda uyarıda bulunmuştu.