Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gazetecilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu toplantıda Mansur Yavaş ve Saadet Partisi ile ittifak konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

20 Aralık 2018 Perşembe, 09:06
Abone Ol google-news

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Şu an itibariyle Mansur Yavaş CHP üyesi. Ama bu dün olmadı, çok daha önce oldu. Rozet tartışmalarını doğru bulmuyorum. Benim belediye başkan adaylarından iki isteğim var. Birincisi her kuruş harcamanın hesabını vereceksiniz, ikincisi seçildiğiniz andan itibaren tüm belde halkını kucaklayacaksınız. Bir belediye başkanı kenti temsil eder, o kentin logosunu taşır.

İYİ Parti ile görüşmede en çok zorlandığım iller Denizli ve Balıkesir'di... Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri bu sürecin en başından beri aklımdaydı. Bana sürpriz olmadı, ben zaten o isimleri aklımda tutuyordum. Kimseyle paylaşmadım. İcraatlarını görmek istedim, ondan sonra dillendirdim.

Eğer Binali Yıldırım İstanbul’dan aday olmazsa hiç şaşırmayın. Ekrem beyin yükselişi karşısında seçime girip yenilmek istemez.

İstanbul adayı için özel bir tanıtım yapılacak, önümüzdeki hafta tanıtım programı yapılacak 26 – 27 Aralık gibi bu olabilir. Aynı organizasyonlar Ankara, İzmir, Antalya, Adana için de olabilir.

HDP ve Saadet Partisi açıklaması

HDP ile herhangi bir kurumsal işbirliği yok ‘Saadet Partisi ile var. Aday bağlamında da görüşme var. Bence en doğru tanımı kullanan sayın Karamollaoğlu; Dirsek teması…’

İlk PM'de açıklanacak

Yapılacak ilk Parti Meclisi’nde İzmir, Mersin ve Bursa gibi adaylar açıklanacak. PM tarihi Aralık sonu ve Ocak ayının ilk haftası olabilir. İzmir’i daha detaylı konuşmadık. Bir ön eleme yaptık, anket çalışması yapacağız Mersin’de.

İnce'ye yanıt yok

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye yanıt vermeyeceğini ifade etti. “Başarısız olmayacağız” dedi.