Kurt sürüye saldırdı: 30 keçi öldü

KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’nde kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor. 400 koyunuyla yaylada mahsur kalan çoban ve eşi, jandarma tarafından kurtarılırken, bir sürüye saldıran kurt 30 keçiyi parçaladı.

27 Kasım 2014 Perşembe, 09:55
Abone Ol google-news

Ermenek'te yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalındığı yüksek kesimlerde 50 santimetreye aştı. Balkusan köyü Kamış yaylası yakınlarında dün 400 koyun ile mahsur kalan Hasan Ecir ve eşi Zeynep Ecir, karayolları ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucunda kurtarıldı.

Kurt 30 keçiyi parçaladı - VİDEO

Güneyyurt Beldesi yakınlarında sürüye saldıran kurt, Mehmet Güneş’e ait 30 keçiyi telef etti. Dün gece saat 04.00 sıralarında yaşanan olayı anlatan yol yapım işçisi 28 yaşındaki Mustafa Aydın Ünüvar, ''Gece kar nedeniyle yol açma çalışmaları sırasında yol kenarında kurt tarafından parçalanmış keçileri gördük. Hemen karavanımıza koşarak bıçak aldım. 30 keçinin kurt tarafından parçalandığını gördük. Hemen bıçak ile müdahale ederek 8 tanesini kestik. Diğerleri biz kesemeden telef oldu'' dedi.

Keçilerin sahibinin daha sonra olay yerinden ayrıldığını belirten Ünüvar, ''Çobanın anlattığına göre devlet tarafından bölgede domuzlarla mücadele etmek için bırakılan kulağı küpeli kurt, sürüsüne saldırmış'' diye konuştu.