Mehmet Aslan gözaltına alındı, MHP İstanbul üyelerine bu mesajı gönderdi

MHP üyelerine gönderilen mesajda, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP'den milletvekili olan Aslan için "Mehmet Aslan'ın parti ile hiçbir bağlantısı yoktur. Üyeliği de yoktur" denildi.

17 Ocak 2017 Salı, 15:44
Abone Ol google-news

MHP'li Mehmet Aslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı. Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenilen Aslan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Aslan'ın gözaltına alınmasından kısa süre sonra, MHP üyelerine gönderilen bir "bilgilendirme mesajı" dikkat çekti.

Gönderilen mesajda daha MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP'den İstanbul 3. Bölge 6. sıradan milletvekili olan Aslan için ifadeler kullanıldı:

"Arkadaşlar kolay gelsin. Bir bilgilendirme yapacağım. Mehmet Aslan'ın parti ile hiçbir bağlantısı yoktur. Üyeliği de yoktur. Sadece bir dönem milletvekili adaylığı vardır o kadar. Bilginiz olsun."