Mourinho'dan Eva'ya kulübe yasağı

Chelsea menajeri Jose Mourinho, Swansea ile oynadıkları son maçta büyük tepki gösterdiği takım doktoru Eva Carniero'ya kulübe yasağı getirdi.

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 12:29
Abone Ol google-news

Chelsea'de son günlerin en çok konuşulan konularının başında,  menajer Jose Mourinho ile takım doktoru Eva Carniero arasında yaşanan gerginlik yer alıyor.

Londra ekibinin Swansea ile oynadığı maçın son anlarında, Hazard'ın sakatlığı üzerine sahaya giren Carniero, Portekizli menajerin tepkisini çekmişti. Mourinho, Eva Carniero'nun sahaya girmesi nedeniyle Hazard'ın oyun dışına çıkmak zorunda kaldığını belirtmiş ve Belçikalı yıldızın sakatlığının ciddi olup  olmadığını anlamadan takım doktorunun verdiği ani refleksi eleştirmişti.

Karşılaşmanın son anlarında mücadelesini 10 kişiyle sürdüren Chelsea, Hazard'ın da kenara gelmesiyle kısa bir süre 9 kişi oynamak zorunda kalmıştı. Jose Mourinho, maç sonu açıklamasında takım doktoruna, "Kulübede oturan doktor da olsanız, sekreter de olsanız futboldan anlamanız gerekiyor. O esnada Hazard'ın ciddi bir sakatlığı yoktu." sözleriyle tepki göstermişti.
İngiliz basınına yansıyan haberlere göre; Mourinho, sorun yaşadığı takım doktoru Eva Carniero'ya bundan böyle kulübede yer vermeyecek. Carniero ayrıca antrenmanlara katılamayacak ve takım oteline dahi giremeyecek.

Jose Mourinho, kulübün sağlık heyetiyle geçtiğimiz yıl Diego Costa'nın yaşadığı sakatlık sürecinde anlaşmazlıklar yaşamıştı.