"PKK 85 yurttaşı kaçırdı, 75'i serbest bırakıldı"

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü tarafından 12 Haziran 2011 tarihinden bu yana 85 yurttaşın kaçırıldığını, bunlardan 75'inin serbest bırakıldığını bildirdi.

Yayınlanma: 24.02.2012 - 16:19
Abone Ol google-news

Bakan Şahin, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın yazılı soru önergesini yanıtladı. Şahin, PKK/KCK terör örgütü tarafından 12 Haziran 2011 tarihinden bugüne kadar 85 yurttaşın kaçırıldığını, bunlardan 75'inin serbest bırakıldığını ifade etti.

Yurttaşların bir kısmının yol kesme suretiyle kaçırıldığının aynı eylemde kaçırılmayan şahısların ifadelerinden ve ayrıca terör örgütüne yakın basın yayın organlarında çıkan haberlerden anlaşıldığını belirten Şahin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan öğretmenlerin can güvenliğinin ise genel güvenlik tedbirleri kapsamında sağlandığını kaydetti.

Sadece öğretmenlere değil terör örgütünün bölgedeki herhangi bir vatandaşa yönelik eylem hazırlığında olduğu bilgisinin alınması durumunda vakit kaybetmeksizin gerekli çalışmaların yapıldığını vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:
''Terör örgütünün amaçları ve faaliyetlerinin önüne geçilebilmesi amacıyla etkin bir terörle mücadele programı yürütülmektedir. Bu kapsamda, devletimiz bir yandan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını istismar eden bölücü örgüte yönelik etkili operasyonel faaliyetlerde bulunmakta, diğer yandan da güvenlik tedbirleri ile demokratikleşme adımlarını atmaktadır.
Ayrıca, bölücü terör örgütünün muhtemel eylem arayışlarını içeren değerlendirmelerle istihbari bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılmak suretiyle gerekli önleyici tedbirlerin alınması sağlanarak, terörle yapılan mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.''
 


En Çok Okunan Haberler