Sevilen isimler Red Bull ile unutulmaz bir müzikal gece geçirdi

Türkiye alternatif müzik sahnesinin en önemli temsilcilerinden Yüzyüzeyken Konuşuruz, yeni teklisi ‘Kazılı Kuyum’u Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’ta kaydetti.

23 Ocak 2020 Perşembe, 14:22
Sevilen isimler Red Bull ile unutulmaz bir müzikal gece geçirdi
Abone Ol google-news

Grubun analog olarak kaydettiği ‘Kazılı Kuyum’ isimli teklisinin müzik yolculuğunun anlatıldığı mini belgeselin ön gösterimi de özel bir davetle gerçekleşti. Babylon Bomontiada’da gerçekleşen ‘Red Bull Sunar: New York’ta bir analog’ isimli davette grup, ‘Kazılı Kuyum’ isimli şarkılarını da ilk kez canlı olarak sergiledi.

Geceye sanat ve gösteri dünyasından; Selin Şekerci, Tamer Yılmaz, Derya Karadaş gibi isimler katılım gösterdi. Yüzyüzeyken Konuşuruz’un Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’taki müzik macerasının belgesel tadında çekilen videosunu ise www.redbull.com/tr-tr/yuzyuzeyken-konusuruz-new- york-analog adresinden izlemek mümkün. Hayatın içinden hikayeleri müzik aracılığıyla güçlü ve derin bir şekilde dinleyicilerle buluşturan Yüzyüzeyken Konuşuruz, Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’a çıkarma yaptı.

Grup, ‘Kazılı Kuyum’ isimli teklisini burada analog olarak kaydetti. New York’tan Bomonti’ye uzanan bu müzik yolculuğunun anlatıldığı mini belgeselin lansmanı ise ‘Red Bull Sunar: New York’ta bir analog’ isimli gecede gerçekleşti.

YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ’UN MÜZİK YOLCULUĞU YAYINDA

Aynı zamanda belgeselin ön gösteriminin yapıldığı gecede, Yüzyüzeyken Konuşuruz ilk defa Kazılı Kuyum’u seslendirirken, sevilen şarkıları ile canlı bir performans gerçekleştirdi. Yüzyüzeyken Konuşuruz’un Red Bull Müzik Stüdyoları, New York’taki müzik macerasının belgesel tadında çekilen videosunu www.redbull.com/tr- tr/yuzyuzeyken-konusuruz-new-york-analog adresinden izlemek mümkün.

SELİN ŞEKERCİ, TAMER YILMAZ VE DERYA KARADAŞ GRUBU CANLI İZLEDİ

Oyuncu Selin Şekerci ve Derya Karadaş, fotoğrafçı Tamer Yılmaz, modacı Niyazi Erdoğan, müzik yazarı ve DJ Murat Meriç, radyocu Yasemin Şefik, Survivor ile tanınan Anıl Berk Baki, Ayşe Özyılmazel, internet fenomenleri Karya Çandar ve Akmet Aksöz gibi birçok sevilen isim grubu bu özel gecede yalnız bırakmadı.

KAZILI KUYUM PLAKLARI 24 OCAK’TA RAFLARDA YERİNİ ALACAK

Bu zamana kadar birçok başarılı ismin performansına sahne olan New York’taki Red Bull Müzik Stüdyoları’nda kaydedilen ‘Kazılı Kuyum’ isimli tekli, Sony Music etiketiyle10 Ocak tarihinde tüm dijital platformlarda yayınlandı. Büyük beğeni toplayan eser, dijital kayıt yerine analog olarak kaydedildi. Grup, böylece müzikseverlere daha sıcak ve organik bir sound sunabilmeyi amaçladı. Analog olarak kaydedilen Kazılı Kuyum’un sınırlı sayıda üretilen plakları ise 24 Ocak itibariyle tüm müzik marketlerde satışta olacak.