Soylu ve komutanların üs bölgesi denetimine AKP il başkanları da katıldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak ve Siirt’te askerlerle bayramlaşıp, komutanlarla üs bölgesini denetledi. Mevzide nöbet tutan askerlerle de sohbet eden Soylu’nun ziyaretine, AKP il başkanları da katıldı.

01 Ağustos 2020 Cumartesi, 09:34
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı'nın ilk gününü sınırda Mehmetçik ile birlikte geçirdi. Soylu önce Şırnak'a gitti, Güneyçam Jandarma Karakolu ve Cudi Dağı'ndaki Nuh Peygamber Üs Bölgesi'ni ziyaret etti. Daha sonra da Siirt'e geçti. Cudi Dağı'ndaki üs bölgesinde nöbet tutan askerlerle görüşüp bayramlarını kutlayan Soylu'ya AKP il başkanları eşlik etti. 

AKP'Lİ BAŞKANLAR ÜS BÖLGESİNDE

Sözcü''den Veli Toprak'ın haberine göre; Soylu'nun, Cudi Dağı ziyaretine AKP Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan da katıldı. Ziyarette ayrıca, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Emniyet Müdürü Mustafa Başbuğ ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Selim Kapancı da yer aldı. Siirt'te ise Pervari Doğan Üs Bölgesi'nde askerlerle bayramlaşan Soylu'ya AKP İl Başkanı Ekrem Olgaç da eşlik etti..

Üs bölgelerinde denetim yapan ve karakol mevzilerinde nöbet tutan askerlerle görüşen Soylu, şöyle konuştu: 

 “Göreceksiniz, Türkiye'de hiçbirinizin ummadığı gelişmeler yaşanacak. Türkiye çok yakın bir zamanda dünyanın cazibe merkezi haline gelecek, yeter ki biz huzurumuzu elimizde tutalım.” 

Soylu daha sonra üs bölgesinde asker ve vatandaşlarla çay içip, sohbet etti.