Suzuki’nin efsanesi yeniden

Japon otomobil üreticisi Suzuki’nin yaklaşık 20 yıldır yollarda olan küçük SUV’u Jimny, yenilenmiş hali ile Türkiye’de satışa sunuldu.

16 Aralık 2018 Pazar, 23:02
Abone Ol google-news

1998 yılında yollarla buluşan Jimny, yeni neslinde köşeli bir tasarıma kavuştu. Jimny’de sunulan konfor donanımlarına bakıldığında, iç mekânda bluetooth uyumlu akıllı telefon desteğine sahip 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik multimedya ekranı dikkat çekiyor.

Jimny’de, üç açılı helezon yaylı 3 kollu sabit aks ve arazi takviyesine sahip yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Profesyonel arazi kullanımları desteklemek üzere Suzuki tarafından geliştirilen dört tekerlekten çekiş sistemi ALLGRIP PRO devreye alınabiliyor. Suzuki tarafından geliştirilen ve GLX donanımında standart olarak sunulan kaza önleyici güvenlik teknolojisi Suzuki Safety Support, öndeki araç veya yaya ile olası bir çarpışma tespit etmesi halinde Dual Sensor Brake Support (DSBS) (Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi) çarpışmayı önlemek ve etkilerini hafifletmek üzere sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarıyor ve fren gücünü artırıyor.
Ayrıca Şerit Takip Sistemi, Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi, Uzun Huzmeli Far Asistanı gibi teknolojiler de sürüş güvenliğini için sürücüyü destekliyor.  Jimny’nin motoruna gelince araçta daha önce kullanılan  1.3 litre hacimli motorun yerini 1.5 litrelik  ünite aldı. 100 beygir gücündeki yeni motor, tüm devir seviyelerinde daha yüksek tork üretimi sunuyor. Atmosferik motor, 4 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine ediliyor.