Tramvayda kitap dağıttılar

Eskişehir’de bir grup lise öğrencisi, ülkedeki kitap okuma oranının düşük olmasına dikkat çekmek amacıyla tramvayda seyahat eden insanlara ücretsiz 500 adet kitap dağıttı.

Yayınlanma: 20.12.2019 - 11:35
Tramvayda kitap dağıttılar
Abone Ol google-news

Gazi Meslek Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri tarafından Türkiye’deki kitap okuma oranının düşüklüğü ve kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESTRAM’ın destek verdiği etkinlikte, öğretmenler ve yaklaşık 20 öğrenci toplu taşıma aracı olan tramvaya binerek aynı anda kitap okumaya başladı. Bir süre kitap okumaya devam eden öğrenciler, daha sonra tramvayda yolculuk yapan yurttaşların yanına giderek, ellerinde bulunan kitapları hediye etti.

‘AMAÇ: KİTABA DOKUNDURMAK’

Gazi Meslek Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Dilay Şentürk, “Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz çevrelerinden hiçbir sponsor desteği olmadan yaklaşık 500 adet kitap topladılar. Farkındalık oluşturmak amacıyla, tramvayda bu kitapları önce kendileri okudular. Daha sonra yolculara hediye ettiler. Amacımız insanların kitaplara dokunmalarını sağlamak. Toplumuzda kitap okumayı sadece boş zaman etkinliği olarak değerlendiriyoruz. Biz de bu durumu tersine çevirmek amacıyla kitap okumanın her zaman her yerde, tramvay gibi kısa süreli yolculuklar da bile yapılabileceğini kanıtlamak istedik” ifadelerini kullandı.

‘EN İYİ SEYAHAT YÖNTEMİDİR’

11’inci sınıf öğrencisi Özgenur Polat ise, “Kitap dağıttık çünkü herkes seyahat etmeyi çok sever. Kitap okumak en iyi seyahat yöntemidir. Bunun için farkındalık oluşturmak istedik. Yaşlılar daha çok dikkatimizi çekti. Daha ilgiliydiler yaşları gereği” dedi. ESKİŞEHİR


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler